Новини

Розвідка України зафіксувала спроби суб’єктів із США вивозити зерно з окупованого Криму

Служба зовнішньої розвідки України (СЗРУ) виявила факти причетності суб’єктів зі Сполучених Штатів до спроб вивезення збіжжя з тимчасово окупованого Криму та економічної експлуатації півострова. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський за результатами зустрічі з керівником СЗРУ Олегом Луговським.

Глава держави зазначив, що Україна оперативно поінформує міжнародних партнерів про виявлені схеми. Окрім аграрного сектору, розвідка зафіксувала спроби залучити інвестиції та технології з країн демократичного світу в російські нафтогазові арктичні проєкти. Президент наголосив, що Україна має чіткий план протидії цим крокам.

Під час зустрічі керівник СЗРУ передав нові здобуті документи з внутрішньою оцінкою втрат Російської Федерації від війни, яку Кремль намагається приховати. Згідно з цими даними, фінансова та енергетична системи агресора зазнають серйозних ударів:

  • Нафтогазовий сектор: в РФ фіксується масове скорочення активних нафтових свердловин. Лише одна з російських компаній була змушена закрити близько 400 свердловин, а загальні обсяги нафтопереробки за кілька місяців поточного року впали щонайменше на 10%.

  • Банківська криза: 11 фінансових установ Росії наразі готуються до повної ліквідації, а ще 8 банків накопичили критичні проблеми, які неможливо вирішити без сторонніх вливань.

  • Бюджетний колапс: дефіцит російського федерального бюджету вже сягнув 80 млрд доларів, водночас фіксується банкрутство значної частини регіональних бюджетів РФ.

Зеленський доручив керівнику розвідки максимально поширити здобуту інформацію серед союзників, щоб заблокувати спроби Росії залучити світовий бізнес до порятунку своєї економіки та обходу чинних санкцій.

Нагадаємо, що російське судно з краденим українським зерном застрягло біля Туреччини після відмови розвантаження в Ізраїлі.

Марченко Наталія

У журналістиці з 2014 року. Старший редактор стрічки новин landlord

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку