Новини / Технології     17 грудня 2021 07:45

Розробили порядок укладання договорів щодо інвестицій в річкову інфраструктуру

На цей час є проблема недостатнього фінансування галузі внутрішнього водного транспорту

Міністерством інфраструктури України розроблено проєкт постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку та умов укладення договорів щодо внесення суб’єктами господарювання інвестицій у стратегічні об’єкти інфраструктури внутрішнього водного транспорту». Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Документ має на меті:

  • створення ефективного механізму залучення приватних інвестицій у стратегічні об’єкти інфраструктури внутрішнього водного транспорту, що є об’єктами державної власності;
  • забезпечення реалізації положень статті 10 Закону України «Про внутрішній водний транспорт»;
  • розв’язання проблеми, встановленої Національною транспортною стратегією України на період до 2030 року, схваленою розпорядженням Кабінету міністрів від 30 травня 2018 року № 430, та досягнення і виконання завдання, передбаченого Планом заходів з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року, затвердженим розпорядженням Кабінету міністрів України від 7 квітня 2021 року № 321;
  • забезпечення можливості компенсації інвестицій, внесених в об’єкти інфраструктури внутрішнього водного транспорту, що є об’єктами державної власності, що сприятиме залученню відповідних інвестицій та, відповідно, розвитку внутрішнього водного транспорту.

«На цей час існує проблема недостатнього фінансування галузі внутрішнього водного транспорту, у тому числі у зв’язку з відсутністю протягом тривалого часу базового закону в галузі. 3 грудня 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України „Про внутрішній водний транспорт“, який набирає чинності, за винятком окремих положень, які набирають чинності через три роки з дня його опублікування, з 1 січня 2022 року. Законом передбачено утворення підприємства з обслуговування внутрішніх водних шляхів, з метою їх утримання у судноплавному стані», — вказано у документі.

Так, згідно з частиною четвертою статті 12 Закону забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах та шляхові роботи можуть здійснюватися за рахунок залучення інвестицій від суб’єктів господарювання у порядку, визначеному статтею 10 цього Закону. Частиною першою статті 10 Закону встановлено, що пріоритетні напрями інвестування у сфері внутрішнього водного транспорту визначаються Стратегією розвитку внутрішнього водного транспорту України, зокрема щодо:

  • запровадження інноваційних енергоефективних та екологічно безпечних технологій;
  • розвитку та модернізації мережі внутрішніх водних шляхів;
  • будівництва стратегічних об’єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту;
  • підвищення рівня безпеки судноплавства на внутрішніх водних шляхах;
  • розвитку туристичної та спортивної інфраструктури, у тому числі міжнародної, на внутрішніх водних шляхах;
  • здійснення компенсаційних відновлювальних заходів з метою відтворення природних ресурсів, що зазнали негативного впливу внаслідок днопоглиблювальних робіт на внутрішніх водних шляхах.

«Проєкт акта передбачає встановлення порядку подання інвестором, який має намір внесення інвестицій у стратегічні об’єкти інфраструктури пропозицій (звернення) щодо внесення інвестицій, вимоги до такого звернення, порядок розгляду підприємством, яке утримує стратегічні об’єкти інфраструктури, отриманих пропозицій, порядок прийняття підприємством рішення за результатами розгляду пропозицій, перелік умов, які обов’язково повинен містити договір інвестування, умови, за яких договір інвестування укладається, випадки, коли інвестор втрачає право на компенсацію за договором інвестування та коли підприємство не погашає грошові зобов’язання перед інвестором, окремі права інвестора у разі укладення договору інвестування», — зазначено у проєкті.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінінфраструктури в найближчі чотири роки хоче передати всі порти в приватні руки.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також