Новини / Ринок землі     10 вересня 2018 13:08

Розораність земель в Україні є найбільшою в світі


Площа земельних ділянок, яка систематично обробляються і використовуються під посіви сільськогосподарських культур в Україні є найбільшою в світі та досягла 56% території держави і наближається до 80% сільськогосподарських угідь. Про це заявив директор Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН», академік НААН Віктор Камінський.

За його словами, Україна має потужний потенціал земельних ресурсів, однак ефективність їх використання характеризується досить низьким рівнем.

«Із 60,3 млн га земель майже 72% (41,8 млн га) становлять сільськогосподарські угіддя, що налічують 33,19 млн га ріллі (55%), 7,63 млн га природних кормових угідь, сіножатей і пасовищ (12,6%). Однак ефективність використання земель сільськогосподарського призначення в Україні є значно нижчою, ніж у середньому по Європі. І це зважаючи на те, що розораність земель в Україні є найбільшою в світі та досягла 56% території держави і наближається до 80% сільськогосподарських угідь», – сказав він.

Задля вирішення цієї проблеми, як зазначив Камінський, науковці НААН проводять масштабні дослідження з вивчення особливостей ведення сучасного землеробства.

«Значну увагу приділено підвищенню родючості ґрунтів, відтворенню та збереженню гумусного стану, а також формуванню корисних мікроорганізмів у ньому. Науковцями розроблено різноротаційні сівозміни, що можуть забезпечити до 30% приросту зернових одиниць із 1 га сівозмінної площі. Науково обґрунтовано сучасні системи обробітку ґрунту, що забезпечують накопичення та раціональне використання вологи впродовж вегетаційного періоду рослин. Крім того, вивчено та запропоновано до впровадження низку сучасних органо-мінеральних добрив, що вироблені з місцевих ресурсів і сировини. Проводяться дослідження щодо застосування осушування та зрошення земель та підвищення продуктивності культур на таких землях. Створюються високопродуктивні сорти рослин, адаптовані до нестабільних погодних умов, і розробляються технології їх вирощування», – розказав він.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!