Новини    04 лютого 2022 16:14

Розкрадання на державних хлібозаготівельних підприємствах. Двом підозрюваним винесли вирок

ВАКС виніс вирок двом обвинуваченим у справі НАБУ про багатомільйонні розкрадання на державних хлібозаготівельних підприємствах

Вищий антикорупційний суд виніс вирок двом обвинуваченим у справі Національного антикорупційного бюро про багатомільйонні розкрадання на державних хлібозаготівельних підприємствах.  Підозрювані отримали чотири роки умовно кожен, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Відомо, що колишня директорка ДП “Хлібна база №85” Людмила Шашкова та колишній директор ТОВ “Борошно Покровське” Олексій Митрохін пішли на угоду зі слідством.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Зазначається, що Шашкова і Митрохін не встигли завдати реальної шкоди, тому що створені ними у 2015-2016 роках борги на суму 75 млн грн не були стягнуті. Їхні дії кваліфікували лише як замах на злочин. Суд врахував також, що обвинувачені діяли не з власної ініціативи, а за вказівкою організатора – колишнього керівника одного з ДП. Їх зобов’язали виплатити по 34 тисячі гривень штрафу.

У грудні 2021 року НАБУ повідомило про підозру колишнім керівникам трьох державних хлібозаготівельних підприємств та ще 6 пов’язаним особам. Їх звинувачували у розкраданні  157 млн гривень у 2011-2017 роках.

За даними слідства, вони організували схему зі створення штучної заборгованості держкомпаній через складний ланцюг перерахувань та переуступлень на підконтрольні компанії в Україні, Словаччині, ОАЕ та Кіпрі. Детективи НАБУ розслідують сім епізодів корупційної діяльності.

Нагадаємо, що у 2019 році в Міністерстві розвитку економіки повідомляли, що масштаби корупції на державних підприємствах – це десятки мільярдів гривень.  У центрі уваги розслідувань НАБУ – понад 30 держкомпаній. За попередніми даними, загальна сума завданих на них збитків перевищує 18 млрд грн.

Читайте також: НАБУ завершило слідство у справі порту “Южний”

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...