Новини / Рослинництво     25 липня 2024 13:44

Україна очікує рекордний врожай кавунів у 2024 році


Цього року в Україні прогнозується рекордний врожай кавунів — 239,2 тисячі тонн. Це найбільший показник з часу повномасштабного вторгнення.

Про це виданню Forbes Ukraine розповів аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Максим Гопка.

Експерт з баштанного виробництва прокоментував ситуацію, зазначивши, що у 2022 році виробництво кавунів та динь значно зменшилося через військові дії.

Якщо у 2021 році було зібрано 400,1 тисячі тонн кавунів, то у 2023 році цей показник впав до 215,7 тисячі тонн. Виробництво динь також скоротилося на 35%. Змінилася й географія вирощування кавунів: раніше лідирувала Херсонська область з показником 165,2 тисячі тонн у 2020 році.

Втім, за даними 2023 року, новими лідерами стали:

  • Дніпропетровська область — 43,4 тисячі тонн
  • Полтавська область — 37,2 тисячі тонн
  • Вінницька область — 23,5 тисячі тонн
  • Кіровоградська область — 16,7 тисячі тонн
  • Харківська область — 16,8 тисячі тонн

Експерт підкреслив, що у 2024 році посівні площі кавунів та динь збільшилися на 4,3% та 5,5% відповідно. Попри сильні дощі в першій половині червня, фермери зазначають, що вегетація рослин проходить добре, а спека сприяє тому, що плоди будуть солодкими та зрілими.

Цей позитивний прогноз свідчить про відновлення аграрного сектору України та здатність фермерів адаптуватися до нових умов і викликів.

Нагадаємо, українські сільгоспвиробники стурбовані через надзвичайно високі температури, які можуть серйозно підірвати потенційний врожай цьогоріч.

Новини за темою:  Пшениця нового врожаю в Україні: чому ціни зупинилися на $220–230 за тонну
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також