Новини / Рослинництво     17 лютого 2025 10:12

Ринок сої на порозі перенасичення: великі обсяги виробництва в Латинській Америці вплинуть на Україну


На початку наступного маркетингового року ринок сої може стати перенасиченим через рекордний урожай у країнах Латинської Америки, який перевищить 30 млн тонн. Експерти вважають, що це призведе до зниження цін і вплине на українських виробників, які вирощують значно менші обсяги.

Про це під час заходу, присвяченому Всесвітньому дню бобових в Україні, повідомив партнер і директор консалтингово-аналітичної компанії «Barva Invest» Юрій Гаврилюк.

На початку наступного маркетингового року ринок сої може зіткнутися з перенасиченням через значний урожай у країнах Латинської Америки. За словами експертів, обсяги виробництва сої в регіоні перевищать 30 млн тонн, що створить тиск на світові ціни.

Юрій Гаврилюк, фахівець аграрного ринку, зазначив, що обмеженість складських ресурсів у Бразилії змусить виробників продавати сою навіть за несприятливих цін.

«Ураховуючи обмеженість складських ресурсів у Бразилії, у якийсь момент вони будуть змушені продавати сою, навіть якщо ціна на той момент буде для них не настільки сприятливою. Тож обсяги виробництва сої у країнах, які є світовими лідерами, безумовно, матимуть вплив на Україну. Адже ми вирощуємо 5,5-6,5 млн тонн – такі обсяги тотожні статистичній похибці виробництва у Латинській Америці», – зауважив він.

Україна, яка виробляє значно менші обсяги сої порівняно з лідерами ринку, може відчути вплив зниження цін на світовому ринку. Це може стати викликом для українських аграріїв, які вже стикаються з високою конкуренцією.

Крім того, Гаврилюк наголосив, що в Європі попит на не-GM сою залишатиметься стабільним, попри те, що все більше компаній переходять у сегмент генетично модифікованих культур.

«Не-GM соя матиме попит у Європі. Хоча наразі все більше компаній переходять у ГМ-сегмент, європейський ринок продовжує цінувати натуральну продукцію», – зазначив експерт.

Таким чином, українським виробникам сої доведеться адаптуватися до нових умов на світовому ринку, де домінуватимуть великі обсяги виробництва з Латинської Америки. Водночас акцент на не-GM сою може стати конкурентною перевагою для української продукції на європейському ринку.

Новини за темою:  Без дозволів та черг: з 2025 року в Україні спрощують вирощування технічних конопель
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також