Науковці повідомляють, що цього року агрометеорологічні умови спричинили відставання у фазах розвитку озимих культур на 2-3 тижні порівняно з багаторічними показниками.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
Згідно з даними багаторічних спостережень, для безпечної перезимівлі рослини на цей час вже мали б перебувати у фазі «початок кущіння». Однак лише на деяких площах у західних, Одеській та окремих центральних областях, де у вересні спостерігалися ефективні опади, озимі культури перебувають у фазах «листоутворення» та «формування кореневої системи».
Посіви, які зійшли із затримкою, знаходяться у зоні ризику через слабкий розвиток. Стан та зимостійкість цих рослин залежатимуть від погодних умов листопада та зими. За даними агрометеорологів, середня дата припинення вегетації озимих культур за останні 20 років в Україні припадає на середину листопада, а найбільш пізня — на кінець грудня. Через потепління зимового періоду на півдні країни спостерігається повільна вегетація рослин, яка може тривати всю зиму або перериватися лише на кілька тижнів.
Прогноз на кінець жовтня і початок листопада свідчить, що рання зупинка вегетації цього року є малоймовірною. Водночас за даними Національної академії аграрних наук України (НААН), озимі зернові, посіяні після 10 жовтня, можуть бути вразливими до умов перезимівлі. У деяких районах Степу сходи озимих зріджені через дефіцит опадів під час посівної кампанії.
Нагадаємо, у відповідь на зміну клімату, аграрії Дніпропетровської області активно впроваджують нові технології землеробства, щоб мінімізувати втрати врожаю.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!