Українська кукурудза втрачає конкурентоспроможність на світовому ринку через стрімке зростання поставок дешевого зерна з США та Південної Америки. Закупівельні ціни на українську кукурудзу впали до $225–228 за тонну, тоді як американські трейдери активно нарощують експорт за нижчими тарифами.
Про це розповідає AgroReview.
Світові ціни на кукурудзу продовжують падати, що створює серйозний тиск на українських аграріїв. Наразі експортні ціни в українських портах встановилися на рівні 225–228 за тонну, 210–214 за тонну. Основною причиною такого зниження є слабкий попит та масовий приплив дешевої кукурудзи з США, яка активно витісняє українське зерно з традиційних ринків збуту.
За даними ринкових аналітиків, великі міжнародні трейдери тимчасово призупинили закупівлі української кукурудзи, очікуючи на нові угоди. Натомість вони зосередилися на американському та південноамериканському зерні, пропозиція якого стрімко зростає. Лише за тиждень (з 8 по 15 травня) експорт кукурудзи зі США збільшився на 32,2%, досягнувши 1,72 млн тонн. Значна частина поставок – 566 тис. тонн – припала на Мексику, оскільки імпортери поспішають завершити угоди до закінчення 90-денної відстрочки на введення додаткових мит США.
Деякі українські трейдери ще утримують ціни на мінімально прийнятному рівні, щоб виконати раніше укладені контракти до кінця травня – початку червня. Однак якщо тенденція до здешевлення американського зерна збережеться, українським експортерам доведеться або погоджуватися на подальше зниження цін, або шукати нові ринки збуту.
Нагадаємо, що минулого року Україна була одним із ключових експортерів кукурудзи, проте зараз ситуація змінюється через активність США та інших виробників. Це створює додаткові виклики для аграрного сектору, який і так працює в умовах війни та логістичних обмежень.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!