Новини    11 квітня 2024 11:41

Росіяни повністю зруйнували Трипільську ТЕС на Київщині


У результаті масштабної ракетної атаки у ніч на 11 квітня ворожі війська повністю зруйнували Трипільську теплову електростанцію в Київській області. Про це повідомив голова наглядової ради ПАТ “Центренерго” Андрій Гота в коментарі для “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, внаслідок ударів сталася значна пожежа в турбінному цеху. Зараз на підприємстві проводяться заходи з гасіння пожежі.

Всі працівники, які перебували на зміні під час обстрілів, залишаються живими, додав Гота.

Як було зазначено, у ніч на 11 квітня російські війська атакували дронами та ракетами об’єкти енергетичної інфраструктури в Харківській, Запорізькій, Львівській, Київській, а також Одеській областях.

Протягом цієї ночі противник випустив по Україні 82 повітряні снаряди: 20 крилатих ракет, 6 “Кинджалів”, 12 ракет С-300, 4 КАР Х-59 та 40 “шахедів”. Силам протиповітряної оборони вдалося збити 57 повітряних снарядів.

Нагадаємо, що 22 березня було повністю зруйновано Зміївську теплову електростанцію в Харківській області, а 25 липня 2022 року російські війська захопили Вуглегірську теплову електростанцію на Донеччині.

На цю мить ПАТ “Центренерго” втратило 100% генераційних потужностей.

Зміна тактики

Генеральний директор ДТЕК, Максим Тимченко, вказав, що головною метою є відновлення якнайбільше енергоблоків до жовтня. Група втратила 80% виробництва через удари, і п’ять теплоелектростанцій припинили свою роботу. Тимченко також висловив надію на відновлення принаймні половини пошкоджених енергоблоків у випадку відсутності нових атак.

Тактика атак Російської Федерації на енергетичну інфраструктуру України зазнала змін. Порівняно з масовими ударами, які відбувалися у 2022-2023 роках, збитки стали ще більш серйозними, пише Financial Times

Марія Цатурян, керівник відділу комунікацій “Укренерго”, вказала, що російські атаки тепер спрямовані на обмежену кількість енергетичних об’єктів у конкретних регіонах, але застосовується та ж сама кількість ракет, що і під час попередніх масових ударів.

Новини за темою:  Щотижневий гороскоп з 12 по 18 травня 2025 року: нові рішення, глибші зв’язки та несподівані ідеї

Нагадаємо, внаслідок масованої атаки росіян на українську енергосистему 22 березня група ДТЕК втратила близько половини своїх генеруючих потужностей, зазначив гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко в етері телемарафону.

Пізніше стало відомо, що у результаті атак на енергосистему України у березні 80% теплової генеруючої потужності ДТЕК було пошкоджено або зруйновано. Цю інформацію надав в ефірі єдиного телемарафону виконавчий директор компанії Дмитро Сахарук.

Зауважимо, на тлі повномасштабного вторгнення рф, видобуток вугілля в Україні знизився приблизно на 30%. Про це повідомив Міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю ЕП. Відповідаючи на питання з якою кількістю шахт міністерство втратило зв’язок, або контроль, він зазначив що дві шахти (“Золоте” і “Тошківська”) в стані затоплення і не підлягають відновленню.

Вранці 22 березня російські сили здійснили одну з наймасштабніших атак на енергетичну систему України. Ворог використав близько 90 ракет та понад 60 дронів. Це призвело до пошкодження ТЕС, енергетичних об’єктів, а в деяких областях були введені аварійні відключення.

Пошкодження ДніпроГЕС унаслідок ракетного обстрілу 22 березня призвело до втрати 20% потужностей “Укргідроенерго”, повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота під час телемарафону.

Збитки довкіллю від атаки росіян по ДніпроГЕС у Запоріжжі 22 березня оцінюють дотепер орієнтовно в 140 млн грн, але надалі ця цифра зросте, заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Рішення щодо завершення опалювального сезону у районах, що постраждали від атак Росії, буде прийматися індивідуально залежно від погодних умов, повідомив керівник “Укренерго” Володимир Кудрицький під час телемарафону.

Опалювальний сезон в Україні цього року завершитись наприкінці березня через плюсову температуру повітря, заявив голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов в інтерв’ю Le Figaro. Зазвичай опалювальний сезон закінчується 15 квітня, та зважаючи на плюсову температуру, цьогоріч це відбудеться наприкінці березня

Новини за темою:  Ріпак під загрозою: в яких областях шкідники активніше за все пошкоджують посіви – дані Держпродспоживслужби

27 лютого система опалення в Житомирі перейшла на режим економії через потепління, інформує “Житомиртеплокомуненерго”. Режим дозволяє уникнути перегріву приміщень, а також призводить до того, що оплата за тепло не нараховується у той період, коли котли не працюють.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...