Новини    14 жовтня 2024 19:17

Росіяни незаконно виводять гроші з України, прикриваючись новими схемами – “Опендатабот”


Від початку повномасштабного вторгнення в Україні діє закон, що забороняє прибирати російських власників або бенефіціарів з компаній.

Про це повідомляє Опендатабот.

Проте, попри це, 621 компанія змогла позбутися російського сліду та продовжує працювати в Україні, виграючи мільйонні державні тендери. Міністерство юстиції України виявило, що в 8 з 10 перевірок підтверджені факти незаконних реєстраційних дій, але жодні зміни не були скасовані, а компанії з “вибіленою” репутацією продовжують діяти на ринку.

Згідно з інформацією, отриманою “Опендатаботом”, за останні три роки щонайменше 621 українська компанія видалила російських власників або бенефіціарів. Ці бізнеси продовжують працювати в Україні, отримуючи контракти на мільйони гривень.

Міністерство юстиції України повинно контролювати реєстраційні дії, але лише по 10 з 621 компанії було проведено перевірки. Навіть у такій невеликій вибірці у 8 випадках було виявлено порушення та факти незаконних реєстраційних дій.

Серед компаній, що здійснили такі дії, виділяються:

  • РАВЕТТІ УКРАЇНА: компанія, яка має масову реєстрацію з 75 іншими бізнесами. Торік її чистий прибуток склав 4,7 млн грн, а цього року вона виграла тендери на майже 3 млн грн в облгазах Києва, Рівного та Сум.
  • ДОМОФОН. ІНЖИНІРИНГ. ОХОРОНА: минулого року чистий прибуток компанії становив 3,3 млн грн.
  • ГЕСТЛАЙФ ТРЕВЕЛ: дохід компанії за минулий рік складав 1,4 млн грн.
  • ЕФ ЕС МАККЕНЗІ-Україна: минулого року компанія отримала чистий прибуток у 515 тисяч грн.
  • ЦЕНТР РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙ І БІЗНЕСУ: чистий прибуток у 312 тисяч гривень.
  • ЕКСМО ЕКСЧЕНДЖ УКРАЇНА: наразі відома як ЛАЛАНА ГРУП. Компанія торік зазнала збитків у 1,6 млн грн і має несплачені борги перед бюджетом.
  • РЕОСВІТ: компанія володіє торгівельною маркою Nadi Renardi і зареєстрована за адресою масової реєстрації, що використовують ще 53 бізнеси.
  • НОВАКОМ УКРАЇНА: з 2020 року компанія не подає фінансову звітність.
Новини за темою:  Обмеження на кордоні з Польщею: ще один пункт пропуску скоротить пропускну здатність через ремонт

Відповідальність за незаконні перереєстрації несли деякі нотаріуси або державні реєстратори, які засвідчили зміни, але переважно вони лише тимчасово позбавлялися доступу до реєстрів.

Один з випадків стосується компанії ПАЛВІ ТЕЛЕКОМ, де нотаріус посилався на посвідку про постійне місце проживання росіянина в Україні. Утім, Міністерство юстиції не виявило в реєстрах жодних відомостей про цей документ. Перереєстрація компанії була визнана законною, і вона продовжує брати участь у державних тендерах на значні суми.

Попри підтвердження порушень Міністерством юстиції, жодна реєстраційна дія не була скасована, а компанії продовжують свою діяльність. Відповідаючи на запит “Опендатабота”, Міністерство юстиції повідомило, що скасування реєстраційних змін можливе лише на підставі рішення суду або за скаргою особи, права якої були порушені, протягом двох місяців з моменту, коли вона дізналася про порушення. Однак у більшості випадків вже минуло понад рік з моменту перереєстрації, тож терміни для оскарження упущено. Наразі немає конкретної постраждалої особи від виводу російських капіталів та “вибілення” бізнесу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...