Новини    24 травня 2022 19:54

Росіянам не вдалось відновити роботу порту Маріуполя

В порту Маріуполя заблоковано декілька тисяч тонн українського зерна

Через проблеми з відновленням роботи порту, росіяни приступили до спроби вивезення металопрокату та залишків зерна з території Маріупольського порту залізницею, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Терміново розпочали роботи з ремонту залізничного полотна в Маріуполі та ст. Сартана. Також повідомляють про одночасну спробу відновлення залізничних колій в районі Волновахи.

“Декілька десятків мільйонів доларів США – достатня мотивація і справжня мета окупаційної влади Маріуполя. рф – страна мародер. Російский мир – лише знищення і пограбування”, – зазначив Андрющенко.

Довідка. В порту Маріуполя заблоковано декілька тисяч тонн українського зерна. Також порт для росіян являється джерелом прибутку через продаж металопрокату на десятки мільйонів доларів, тож за порт у Маріуполі борються різні групи російського впливу. У росії на Азовському морі немає схожого по масштабах та можливостям порту. Путіну важливо було захопити місто, щоб блокувати український експорт й самим використовувати Маріупольський порт для військових та економічних цілей.

Нагадаємо, рф почала роботи по розмінуванні Маріупольського морського порту та планує відновити його роботу. Про це повідомив речник Генерального штабу ЗСУ в оперативному зверненні.

Україна та Польща підписали спільну заяву про експорт українського зерна.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив рф в початку продовольчої війни і закликав Москву припинити блокаду українських портів.

Російська блокада українських портів спричиняє підвищення цін на продукти.

Водночас депутати Європарламенту домовилися про припинення імпортних мит для України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...