Новини / Рейдерство     12 березня 2022 16:45

Російські окупанти розгромили Інститут зрошуваного землеробства НААН

Знищено солярку, трактори, двигуни

Російські окупанти розгромили Інститут зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України у передмісті Херсона. Про це повідомляє пресслужба НААН. 

“Дійсно все там дуже-дуже погано. І солярку, і трактори, і двигуни, і все обладнання на господарському дворі – все знищено. Розбито та роздерибанено усе в інституті – кабінети, двері, комп’ютери – все це знищено. Першого дня, коли вони пішли з селища, ми почали забивати всі двері, але даремно, бо знову все повідкривали. У мене там охоронець 5 днів сидів, як в ув’язненні. Насіння картоплі у нас у підвалі було, зірвані усі замки, в гаражі все так само. Охоронець, коли вони пішли, прийшов туди і сказав, що не може там перебувати морально, навіть каже, до звільнення, бо важко все це”, – розповіла директорка інституту Раїса Вожегова.

Зазначається, що люди в селищі десь тиждень були у сховищах, підвалах, була справжня гуманітарна катастрофа.

“Я дуже вдячна волонтерам. Ми ледь трималися, зараз легше, а перші дні допомагали Валерій Гурківський та Наталя – волонтери та наш священник отець Ігор. Він супроводжував гуманітарний вантаж – продукти, ліки – отець Ігор його супроводжував у той час, коли ніхто не міг до нас приїхати і завдяки цьому ми хоч якось змогли вижити. Зараз це простіше, але в будівлі інституту просто жах. Звичайно, я не виключаю, що є і місцеві мародери, але це жахливо”, – каже Раїса Вожегова.

Раніше Landlord повідомляв, що російські окупанти захопили частину техніки компанії HarvEast.  

Владислава Михайленко 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також