Новини / Логістика / Політика     25 травня 2022 12:10

Російська блокада Чорного моря посилить глобальну продовольчу кризу – Міноборони Британії

В Міноборони Великої Британії стверджують, що сухопутні експортні маршрути України "малоймовірно" компенсують проблеми, спричинені блокадою Росією чорноморського порту Одеси

Міністерство оборони Великобританії 25 травня зранку у своєму Twitter опублікувало ствердження,  що з початку російського вторгнення не було “значних” торгових перевезень в Одесу або з неї.

У міністерстві заявили, що блокада в поєднанні з відсутністю сухопутних шляхів означає, що значні запаси зерна залишаються на складах і не можуть бути експортовані.

“Поки росія продовжує стримувати доступ комерційних суден до українських портів, буде збільшуватись дефіцит постачання, котрий призведе до подальшого зростання цін на більшість  основних продуктів”, – зазначили у міністерстві.

Читайте також: “Артемсіль” призупинило роботу через обстріли – дефіцит солі вже помітили по всій Україні

Довідка. Оскільки наземні військові операції росії в Україні зривається, її військово-морські кораблі просунулися в Чорному морі, захопивши контроль над українським узбережжям таким чином, що дозволяє рф завдавати удари по цілях всередині країни та посилити блокаду українського експорту. Тепер західні уряди намагаються знайти способи прорвати блокаду та послабити навантаження на світові сировинні та сільськогосподарські ринки, які потрясла війна. Україна, яку називають «житницею Європи», годує близько 400 мільйонів людей у ​​всьому світі і є головним постачальником зерна для десятків країн, що розвиваються, включаючи політично нестабільні країни Близького Сходу та Африки, де ціни на харчові продукти різко зросли після 24 лютого. Час спливає, оскільки перший урожай сезону буде готовий до збору в найближчі два місяці. Тривала російська блокада не дасть вивезти більшій частині з десятків мільйонів тонн зерна, що зараз у портах України.

Нагадаємо, більшість логістичних маршрутів, раніше задіяних на постачання товарів росію, зараз або повністю заблоковані, або функціонують на високому ступені напруги.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також