Новини    10 травня 2022 16:47

Росіяни вкрали українського зерна на понад $125 мільйонів, – Сольський

Ворог продовжує красти українське зерно – втрати аграріїв сягають щонайменше $125 млн.

Посівна кампанія в Україні, попри війну, відбувається досить активно. Разом з тим, відставання від минулорічного посіву становить від 20 до 30 %, що зумовлено також і погодними умовами. Ворог же тим часом продовжує красти українське зерно – втрати аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі кораблі, які йдуть із зерном з Севастополя, перевозять крадене українське зерно, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Наразі фермери зіштовхуються з труднощами, які в першу чергу пов’язані з логістикою. У них є менше коштів на гербіциди, вони економлять на дизелі. Є втрати по часу, зумовлені комендантською годиною, переміщеннями техніки. Додає проблем зберігання пального. Зокрема, через усе це посів триває довше, ніж стандартно. Відставання від минулорічного посіву, залежно від регіонів, становить від 20 до 30 %.

Але темпи посіву дещо змістилися й з огляду на те, що цього року холодніше, ніж торік.

За словами Сольського, через війну змінилися і тенденції у підборі с/г культур до сівби.  Так, до прикладу, зменшуються обсяги сівби кукурудзи. Це зумовлено тим, що фермери, економлячи кошти, по-перше, переходять на посів дешевих культур, по-друге, вони обирають ті культури, які дають меншу врожайність при цьому тонна коштує більше. Тому цьогоріч зменшаться врожаї кукурудзи, ніж, приміром, соняшника і сої.

Міністр також підтвердив факти грабежу окупантами с/г продукції на тимчасово окупованих територіях. Так, окупанти вже відправили в напрямку Криму орієнтовно 400–500 тис. тонн, де 1 тонна коштує $ 250–300.

“Це великий бізнес, який курують люди вищого рівня: працівники спецслужб країни-агресора, військові і різноманітні аферисти, яким такий бізнес по життю підходить. Крим у цей сезон, навіть коли ми його контролювали, стандартно вже завозив зерно з інших регіонів. Враховуючи, що вони в останні декілька років фактично його не вирощували, через відсутність, зокрема, поливу, тим більше в них є потреба в зерні для внутрішнього споживання. Крім того, вони налагоджують канали з завантажень кораблів через Севастополь. На нашу думку, практично всі кораблі, які йдуть із зерном з Севастополя, – це кораблі з краденим українським зерном. Адже немає ніякого розумного логістичного підходу, щоб переміщувати зерно з континентальної частини росії і вантажити через Севастополь, якщо це можна робити ближче, через російські порти”, – зазначив Сольський.

Нагадаємо, у морський портах України заблоковано майже 70 суден і ми втрачаємо по $170 млн щодня.

Також Сольський заявив на брифінгу, що посівна кампанія, попри на війну, відбувається активно. Він зазначив, що всі зміни у проведенні посівної відіб’ються на самому урожаю.

Раніше Landlord повідомляв, що російські мародери вже відібрали в аграріїв 400 тис тонн зерна – Тарас Висоцький.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...