Новини / Політика     21 жовтня 2022 09:12

Росія погрожує припинити зернову угоду через розслідування ООН про іранські безпілотники


Росія погрожує “переглянути співпрацю” з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем та Секретаріатом організації, якщо він відправить в Україну експертів  для дослідження безпілотників які, за словами українських посадовців та західних держав, були виготовлені в Ірані та використовувалися Москвою у війні в Україні.

Про це повідомляє російська інформагенція  ТАСС.

Виступаючи після закритого засідання Ради Безпеки ООН щодо використання Москвою іранських безпілотників, заступник російського посла в ООН Дмитро Полянськийй закликав Гутерріша та його штаб утриматися від участі в будь-якому “нелегітимному” розслідуванні.

“Інакше нам доведеться переглянути нашу співпрацю з ними, що навряд чи відповідає чиїмось інтересам. Ми не хочемо цього робити, але іншого виходу не буде”, — сказав він журналістам.

Іран, і Росія стверджують, що Гутерріш не має мандата на відправку експертів в Україну для перевірки використання безпілотників.

Відомо також, що у відправленому Гутеррішу в середу листі постпред Ірану при ООН Амір Саїд Іравані заявив, що запрошення експертів ООН в Україну “не має під собою жодних правових підстав”, і закликав Гутерріша “запобігти будь-яким зловживанням” резолюцією ООН з питань, пов’язаних з війною в Україні.

Своєю чергою, офіційний представник ООН Стефан Дюжаррик заявив, що ООН, згідно з її політикою, завжди  готова вивчити будь-яку інформацію та проаналізувати будь-які дані, надані державами-членами.

Полянський не надав більше коментарів щодо припинення співпраці, однак, коментуючи питання про продовження терміну дії зернової угоди, на чому наполягає ООН, Полянський сказав, що не відчуває оптимізму щодо її продовження.

Нагадаємо, за останній тиждень РФ завдала понад сотню ударів іранськими дронами-камікадзе по житлових будинках, електростанціях, очисних спорудах, мостах та дитячих майданчиках в низці українських міст. Загинули та отримали поранення десятки людей, зокрема діти. Постраждала третина енергетичної інфраструктури України.

МЗС закликало Іран припинити постачання зброї країні-агресору. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також звернувся до міністрів закордонних справ держав-членів Європейського Союзу із закликом накласти нові санкції на Іран за допомогу Росії здійснювати терор проти українців.

Експрезидент Української зернової асоціації Володимир Клименко заявив, що після масованих атак іранськими дронами Україна повинна припинити постачання зерна в Іран.

Своєю чергою, Росія передала до Організації Об’єднаних Націй перелік вимог, при невиконанні яких Москва вийде з зернової угоди, дія якої завершується в листопаді.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також