Новини    20 жовтня 2021 20:22

Робота біоенергетичних проєктів під загрозою, – Біоенергетична асоціація

У зв’язку зі стрімким ростом цін на природний газ та інші викопні види палива, фіксується підвищення цін на ринку і на біомасу

Біоенергетична асоціація України пропонує запровадити спеціалізовані аукціони для закупівлі біомаси через ризик роботи біоенергетичних проєктів.

У зв’язку зі стрімким ростом цін на природний газ та інші викопні види палива, фіксується підвищення цін на ринку і на біомасу. Зокрема, відбулося різке зростання цін на дров’яну сировину та тріску як у приватних постачальників, так і на аукціонах в розмірі приблизно 350%.

Більш того, рівень оплати ДП “Гарантований покупець” виробникам електричної енергії з біомаси за відпущену електроенергію становить в середньому становить близько 74% за 2021 рік.

Зазначається, що такий рівень оплати є критичним, оскільки лише паливна/сировинна складова зазначених проєктів становить близько 60%.
“Така динаміка може зупинити роботу біоенергетичних проєктів! У зв’язку з цим, команда Біоенергетичної асоціації звернулася до голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, голови Державного агентства лісових ресурсів України, генерального директора ТОВ “Українська Енергетична Біржа” з пропозицією запровадити спеціалізовані аукціони для закупівлі біомаси”, – йдеться в повідомленні.
Раніше Landlord повідомляв, що продовольча безпека України під загрозою через ціни на газ.
Джерело: Біоенергетична асоціація України
Владислава Михайленко
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...