Новини / Технології     13 липня 2020 11:45

Рідкі добрива: шанс отримати міцні сходи озимих

Внесення припосівних добрив у безпосередній близькості від насінини дає змогу забезпечити повноцінне живлення сходів вже на старті

Незабаром в Україні розпочинається посівна кампанія озимих культур і, як нагадують фахівці, внесення припосівних добрив у безпосередній близькості від насінини дає змогу забезпечити повноцінне живлення сходів вже на старті.

Значна частина минулорічних посівів пшениці та ріпаку істотно постраждала внаслідок дефіциту вологи в ґрунті, незадовільної перезимівлі та пізніх приморозків навесні.

Для послаблення діє негативних факторів, треба звернути увагу на стартове живлення, яке впливає на отримання вчасних дружних сходів та можливість забезпечити нормальний розвиток рослин і їх підготовку до зими. Внесення припосівних добрив у безпосередній близькості від насінини дає змогу забезпечити повноцінне живлення сходів вже на старті, зокрема, сприяючи активному розвитку кореневої системи.

Поряд з тим слід констатувати, що традиційні види мінеральних добрив не завжди виявляються ефективними при стартовому внесенні через низку факторів: дефіцит вологи, непідходящий показник pH ґрунту, низька доступність елементів у їх складі. Тому оптимальним рішенням може стати або застосування легкорозчинних гранульованих чи мікрогранульованих спеціалізованих добрив, або ж рідких добрив.

Читайте: CITROЁN представив нове покоління крос-хетчбеків

Завдяки тому, що елементи живлення у складі рідких добрив знаходяться вже у розчиненому вигляді, принаймні частина їх гарантовано буде засвоєна кореневою системою сходів вже на старті їх розвитку. Особливо важливим цей момент є в питанні засвоєння рослинами азоту та фосфору. Останній елемент є критично важливим для розвитку кореневої системи рослин і безпосередньо впливає на їх стійкість до стресів та розвиток.

У посівів озимих культур, котрі отримали якісне мінеральне «харчування» в осінній період вегетації набагато вищі шанси добре пережити зиму та відновити вегетацію навесні у нормальному стані. Також рідкі добрива відзначаються низьким сольовим індексом, що дає змогу налагодити нормальне мінеральне живлення рослин, навіть, за несприятливих характеристик ґрунту.

На відміну від гранульованих добрив, котрі закладаються на певній відстані від насінини, аби уникнути хімічних опіків, рідкі добрива огортають її щільним гаром, формуючи поживне середовище.

Під час припосівного внесення рідких добрив досягається абсолютна точність дозування. При цьому підвищена доступність елементів живлення у їх складі дає змогу вносити нижчу кількість діючої речовини, заощаджуючи кошти.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ЄС посилює вимоги до імпорту сільгосппродукції.

Фото: Оpenbusiness

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також