Новини / Аналітика     03 квітня 2022 18:49

рф цілеспрямовано знищує сільське господарство України – голова ВАР

В ООН заявляють про сотні мільйонів людей, які постраждають від голоду, оскільки Україна не зможе постачати продовольство на світові ринки.

Ціни на продовольство у світі будуть і надалі зростати. Російські війська цілеспрямовано намагаються знищити сільське господарство та зривають посівну кампанію в Україні, про це заявив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун в етері українського “Телеканал Дом”.

“Експорт зупинено. Понад місяць заблоковані порти, заміновані виходи в море. ООН говорить про сотні мільйонів людей, які постраждають від голоду, оскільки Україна не зможе постачати продовольство на світові ринки. Резерв зерна в Україні сьогодні становить понад 42 млн тонн. Для внутрішнього споживання нам необхідно понад 7 млн тонн. Решту аграрії мали експортувати, проте не можуть”, – зазначив Дикун.

Також Андрій Дикун пояснив, що цьогорічна посівна буде економною. Адже в більшості с/г регіонів тривають бойові дії.

Більшості аграріям Херсонщини, Запоріжжя, Луганщини складно виходити в поля. Землі заміновані, розгромлена техніка. За його слвоами, сьогодні неможливо точно сказати скільки буде посіяно і яким буде майбутній урожай.

Нагадаємо, станом на 30 березня у Лозівському районі Харківської області аграрії розпочали посівну гороху. Про це повідомляє пресслужба Лозівської районної військової адміністрації.

Раніше Landlord повідомляв, що у 20 областях України вже почалася посівна.

Також стало відомо, що державні Ощадбанк та ПриватБанк розпочали надання безвідсоткових позик аграрному бізнесу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також