Новини    24 жовтня 2022 18:04

рф одноосібно відповідальна за глобальну продовольчу кризу — Єврорада

"Агресивна війна рф призвела до переривання у постачанні сільськогосподарської продукції, розірвала ланки постачання та торгівлі, що підняло світові ціни на продовольство та добрива до безпрецедентного рівня"

Лідери країн Європейського Союзу засудили дії рф, яка несе всю відповідальність за глобальну продовольчу кризу, та підтримали заклик Генерального секретаря ООН щодо продовження дії Чорноморської “зернової ініціативи”, термін якої завершується у листопаді 2022 року. Про це йдеться у резолюції Європейської Ради, повідомляє “Порти України”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Шляхом перетворення продовольства на зброю під час своєї війни проти України, рф є одноосібно відповідальною за глобальну кризу продовольчої безпеки, яку вона спровокувала. Агресивна війна рф призвела до переривання у постачанні сільськогосподарської продукції, розірвала ланки постачання та торгівлі, що підняло світові ціни на продовольство та добрива до безпрецедентного рівня”, — наголосили у документі.

Водночас ЄС продовжуватиме підвищувати ефективність таких “коридорів солідарності”. Водночас вони закликали ООН продовжити дію “зернової ініціативи” для транспортування українського збіжжя морським шляхом через українські чорноморські порти.

Читайте також: Чи продовжить роботу зерновий коридор та чому це важливо для світу

Європейська рада підтримує заклик Генерального секретаря ООН до продовження Чорноморської зернової ініціативи ООН після того, як поточний період її дії завершиться у листопаді. У документі зазначили, що санкції ЄС проти рф не забороняють експорт сільськогосподарської продукції або торгівлю продовольством між третіми країнами та рф.

На початку жовтня рф надіслала генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу перелік вимог і заявила, що може вийти з угоди про зерновий коридор, якщо вони не будуть виконані. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав це “голодними іграми”.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і “Південний” для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з рф. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Довідка. “Зерновий коридор” запрацював з 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту.

Нагадаємо, адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

29 серпня морський торговий порт “Південний”, розташований на сході Одеської області, відновив обробку вантажів українських експортерів.
Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...