Новини / Земля     13 грудня 2018 16:11

Рейдерство землі відтепер неможливе. У Мінагрополітики знайшли запобіжник

На теперішній час Держгеокадастром охоплено 73 % всієї території України. Його дані відкриті для всіх у режимі читання і водночас захищені найбезпечнішою у світі системою Blockchain. Синхронізація земельного кадастру з реєстром речових прав практично унеможливлює рейдерство землі.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Фактично вперше разом з Міністерством юстиції було синхронізовано два ключових реєстри – це земельний кадастр і реєстр речових прав, що практично унеможливлює рейдерство та будь-які маніпуляції в земельній сфері», – відзначив Максим Мартинюк на засіданні Уряду 12 грудня.

Читайте: Одеський порт отримає 20 млн євро інвестицій. На черзі – мільярди в Укрзалізницю

За словами міністра, значними кроками до прозорості у земельних відносинах є:

  • проведення електронних земельних торгів;
  • екстериторіальне погодження проектів землеустрою (перевагами системи є відсутність контакту з чиновником, онлайн моніторинг 24/7, чіткі строки відпрацювання – 10 днів);
  • заснування порталу нормативної грошової оцінки земельних ділянок – ngo.land.gov.ua (відтепер кожен може дізнатися результати оцінки будь-якої земельної ділянки за межами населеного пункту).

Landlord раніше повідомляв про те, що треба знати фермеру, аби уникнути рейдерства.

Земля        16 серпня 2019 15:32

Публічна кадастрова карта тепер і на мобільних пристроях

Мобільна версія публічної кадастрової карти, яку презентував Держгеокадастр, працює в тестовому режимі, можна подати пропозиції щодо її вдосконалення.

Українцям пропонують  протестувати версію Публічної кадастрової карти, адаптовану для мобільних пристроїв, про неї повідомляє офіційний портал Держгеокадастру.

Окрім звичних для користувачів сервісів, нова версія карти забезпечує можливість навігації за назвою населеного пункту, пошуку за географічними координатами (не лише за кадастровим номером ділянки). У мобільній версії доступні елементи геолокації.

Розробники мобільної версії обіцяють зручність пошуку та швидкість обробки даних.

Щоб вдосконалити сервіс, Держгеокадастр залучає користувачів до опитування та збирає пропозиції для вдосконалення роботи. Форму опитування шукайте вгорі сторінки тестової версії, яка розташована за цим посиланням.

Читайте: Цього року 73% документів на землю до Держгеокадастру подано онлайн

Публічна кадастрова карта – сервіс, де публікуються відомості з Державного земельного кадастру. Дозволяє дізнатися інформацію про форму власності, цільове призначення земель. За платним запитом в електронній формі можна отримати витяг та більш розширену інформацію про земельну ділянку, у тому числі й про її власника.

Як повідомляв раніше Landlord, в Україні пропонують контролювати експертів Держгеокадастру в питаннях оцінки землі.

Поділися

Земля        09 серпня 2019 17:54

Контролери наглядатимуть за експертами Держгеокадастру під час оцінки землі

В Україні пропонують контролювати експертів Держгеокадастру в питанні оцінки землі: створити для цього спеціальну комісію.

Про такі плани заявив Леонід Корейба, керівник організації «Центр розвитку земельних відносин в Україні», повідомляє AgroPolit.

На думку експерта, такий контроль допоможе зробити функціонування Держгеокадастру в Україні більш прозорим. Адже зараз бувають такі випадки, що один і той самий проект можуть погодити, а можуть і не погодити.

«Експерти, які оцінюють проект, не мають чітких меж, часто керуються власною фантазією, настроєм, довільно трактують законодавство. Важливо систематизувати таку роботу та збільшити відповідальність за негативний висновок — у разі, якщо він «абсурдний». Створити комісію, яка переглядала б такі висновки, поширювали за результатами розгляду серед усіх екстериторіальних експертів», – Леонід Корейба пояснив мету створення комісії.

Він також наголосив, що для подолання корупції в Держгеокадастрі необхідно зробити якомога прозорішим сертифікацію інженерів-землевпорядників та геодезистів. На його думку, іспити фахівців мають відбуватися під відеозапис, із залученням громадськості та ЗМІ.

Пан Корейба також порушив і проблему експертизи. На його думку, до неї потрібно підключати саморегульовані організації, а також посилювати відповідальність за допущені порушення при експертизі.

Читайте: За виділення ділянки просив 60 тис. грн. СБУ спіймала чиновника Держгеокадастру на хабарі

«Успішність реформування Держгеокадастру суттєво корелюватиметься з успіхом реформи судової системи. Лише незворотність покарання після правопорушення та, водночас, гідна заробітна плата здатні стимулювати державних службовців стати справжніми державниками, а не бізнесменами», — підсумував він.

Як повідомляв раніше Landlord, у першому кварталі 2019 року 73% документів на землю до Держгеокадастру було подано онлайн.

Поділися

Земля        24 квітня 2019 08:48

Цього року 73% документів на землю до Держгеокадастру подано онлайн

В Україні все більше людей користуються послугою онлайн-подання документів на реєстрацію земельних ділянок. Частка документів, надісланих до Держгеокадастру в І кварталі 2019 року в електронному вигляді, становила 73%.

Про це повідомляє Бізнес Цензор.

За словами заступника голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олександра Краснолуцького, у 2017 р. онлайн було подано 37% від загальної кількості документів на землю, у 2018 р. – 60%, у І кварталі 2019 р. – 73%.

Читайте: Інвертаризація земель в Україні завершиться через 4 роки

Найпопулярнішою онлайн-послугою, за якою зверталися українці до Держгеокадастру у 2018 р., було отримання витягів про право власності на землю – 4,2 млн заяв за рік.

Як повідомляв Landlord, 19 березня, вступила в силу постанова КМУ від 18 липня 2018 року № 710 про внесення змін до Порядку ведення Держземкадастру. Однією з важливих змін є надання можливості подавати в електронній формі заяву про державну реєстрацію земельної ділянки.

Поділися

Земля        05 березня 2019 10:50

Децентралізація земель відбувається з грубим порушенням законодавства – Андрій Мартин

Передання земельних ділянок у власність об’єднаних територіальних громад відбувається з масовим порушенням законодавства про оренду земель. Так вважає завідувач кафедри землевпорядного проектування НУБіП Андрій Мартин.

Про це повідомляє Ліга.Бізнес.

Доктор економічних наук, доцент, член правління Спілки землевпорядників України, заступник голови ради асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин розповідає, що коли уряд поставив задачу терміново передати громадам великі площі земель, чиновники Держгеокадастру почали передавати земельні ділянки державної власності, які вже перебувають у користуванні і, зокрема, в оренді.

Читайте: Що чекає на фермерів у разі невиконання аграрних розписок

У результаті більшість орендованих земельних ділянок передані у власність громад незаконно. При цьому чиновники Держгеокадастру «децентралізували» великі площі земель, які перебувають у приватній власності.

Експерт роз’яснює, що  статтею 9 Закону України «Про оренду землі» заборонено відчужувати орендовані земельні ділянки державної власності без згоди орендарів. Тому при переданні в комунальну власність землі слід спершу було отримати дозвіл у аграріїв, які її орендують. Проте цього не було зроблено,  «адже високе начальство поставило задачу передавати багато і, найголовніше, швидко».

Крім того, багато ділянок не було внесено власниками в нову кадастрову систему, в результаті чого в Держгеокадастрі утворилися «вільні» ділянки. Ці ділянки також передавалися у власність територіальних громад. І тепер справжні землевласники будуть змушені подавати до суду, щоб повернути свої наділи.

Сумні підсумки децентралізації земель

  • Більшість орендованих ділянок передані незаконно.
  • Є масові випадки експропріації приватних ділянок під виглядом інвентаризації державних земель.
  • Виникають спроби передавати ті землі, які передавати не можна.
  • Ускладнена приватизація земель для громадян.

Наслідки порушень законодавства при децентралізації земель

  • Буде запущено багато юридичних процесів, під час яких власники оскаржуватимуть рішення про передання їх земель ОТГ.
  • Щоб реально розпоряджатися отриманими землями, ОТГ чекатимуть багато років закінчення договорів оренди, укладених Госгеокадастром.

Landlord раніше повідомляв про те, що змінилося у земельному законодавстві: 8 головних нововведень.

Фото: Getty Images

Поділися

Земля        03 березня 2019 11:14

За тиждень у Держкадастрі зареєстрували понад 30 тис. земельних ділянок

За минулий тиждень з 22 лютого до 1 березня 2019 року державні кадастрові реєстратори зареєстрували 30 943 земельні ділянки. Також державні органи видали 14 827 витягів із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Про це повідомляє прес-служба Держгеокадастру.

Усього з початку року за заявами громадян у держкадастрах по всій Україні було зареєстровано 169 692 земельні ділянки та видано 129 744 витяги з кадастрової системи про земельну ділянку.

Також триває процес внесення земельних ділянок для участі в електронних торгах. Так, за минулий тиждень до переліку земельних ділянок державної власності, права оренди на які можуть бути реалізовані на земельних торгах, було внесено 65 ділянок.

Читайте: Права оренди землі на СЕТАМ продали з порушенням правил. Аграрії поскаржилися в АМКУ

Загальна площа запропонованих земельних ділянок становить 923,51 гектара. З них найбільше земель було внесено в Івано-Франківській області. Там до списку додали 60 ділянок (792,99 га). У Дніпропетровській та у Хмельницькій – по 2 (58,50 га та 67,02 га) ділянки, в Одеській – 1 (5 га).

Усього станом на 1 березня 2019 року перелік включає 7 456 земельних ділянок загальною площею 130 779,71 гектара.

Як раніше повідомляв Landlord, цього року парламент не прийме закон про обіг сільськогосподарських земель. Депутатам не вистачить голосів. Річ у тім, що народні обранці не хочуть напередодні виборів брати на себе відповідальність за проведення такої важливої реформи.

Поділися
Показати ще