Новини    21 жовтня 2021 12:20

Реструктуризація боргу може вирішити проблеми ДПЗКУ – Коваленко

ДПЗКУ не має коштів для чергового платежу за китайським кредитом

АТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України” (ДПЗКУ) не має коштів, аби зробити 21 січня 2022 року черговий платіж за користування китайським кредитом. Вирішенням цього питання могла би стати реструктуризація боргу. Про це повідомив в.о. голови правління ДПЗКУ Василь Коваленко.

“Проблема у тому, що кредит китайський Ексімбанк видав під державні гарантії уряду України. Якщо ми не знайдемо вихід, то доведеться відкривати державну гарантію, тобто сплачувати з держбюджету. Тут можливі два сценарії: або держава оплатить черговий платіж по кредиту, а це 96 млн доларів, або ж, на вимогу банку, сплачує залишок кредиту 900 млн доларів, плюс відсотки”, – розповів Коваленко.

Жоден варіант нас не влаштовує, наголосив він, “тому треба поспішати з рішенням”.

“Терміни дуже стислі, а ще навіть переговори (з китайською стороною – ред.) не починалися. При тому, що треба обговорити реструктуризацію кредиту, зміну ставки й строків та окремо домовитися із торговельним партнером про ціни та умови постачання”, – додав очільник ДПЗКУ.

За його словами, за угодою 2012 року Україна мала постачати в Китай 5 млн тонн зерна щорічно, але насправді за всі роки поставлено близько 6 млн тонн. “За всі ці роки було поставлено близько 6 млн тонн. Проте, претензії за невиконання постачань ми постійно отримуємо”, – сказав Коваленко, пояснивши, що угоду складено за принципом “вантаж або плати”.

Іншою проблемою, на його переконання, є те, що контракт спочатку передбачав закупівлю цілої низки культур, зокрема, ячменю, пшениці, кукурудзи.

“Однак відколи контракт підписано, українська пшениця досі не сертифікована для постачання до Китаю. Тобто, у них на державному рівні постачання пшениці з України заблоковано. І це друга причина, через яку ми не можемо виконувати свої зобов’язання повною мірою”, – підсумував очільник ДПЗКУ.

АТ “Державна продовольчо-зернова корпорація” створене у 2010 році. За даними з відкритих джерел, компанія за підсумками 2020 року мала 5,857 млрд грн чистого збитку.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що ДПЗКУ може оголосити дефолт до кінця року – Валерій Томіленко. 

Джерело: Укрінформ

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...