Новини / Фінанси     05 квітня 2019 10:41

Рання капуста за тиждень подешевшала на 14%

Сьогодні на ринках України ціна на ранню капусту, завезену з Македонії, становить 35–38 грн/кг, що на 14% менше, ніж було наприкінці березня поточного року. Здешевлення продукції пояснюють збільшенням обсягів імпорту.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Рання капуста

Капусту македонського виробництва почали продавати в Україні після 20 березня за ціною 42–45 грн/кг. Попри значне зменшення вартості, сьогодні імпортована капуста на українському ринку майже на 20% дорожча, ніж на початку квітня 2018 р.

Читайте: Астарта посіяла цукровий буряк на 50% площ. Родзинка посівної – IT-технології

Учасники ринку стверджують, що найближчими тижнями у продаж надійде капуста, вирощена в Закарпатті. Як правило, до кінця весни українська капуста повністю витісняє на ринку імпортовану продукцію.

Капуста минулого сезону

Водночас українські фермери підвищують ціну на капусту, вирощену в минулому сезоні. Цьому сприяє активний попит і обмежена пропозиція на ринку.

Як повідомляє EastFruit, на кінець тижня капусту минулого сезону українські виробники відпускають за ціною 14–16 грн/кг. Це в середньому на 6% дорожче, ніж в останні дні березня.

Учасники ринку говорять про те, що запаси минулорічної капусти стрімко скорочуються, отже тенденція до подорожчання продукції збережеться.

Landlord раніше повідомляв про те, що ажіотажний попит на капусту дозволяє виробникам підвищувати ціни, тож вартість капусти на початку березня втричі перевищувала аналогічний показник минулого року.

Читайте також