Новини    08 вересня 2017 13:29

Рахунки «дочок» Астарти заблоковані після обшуків


Агропромхолдинг «Астарта» після обшуків 6 вересня продовжує виконувати зобов’язання перед контрагентами, державою, банками та співробітниками. Головний офіс працює в нормальному режимі, проте лишаються заблокованими рахунки ряду дочірніх підприємств.

Проведення обшуків і застосування силових методів «Астарта» вважає неправомірними та безпідставними й називає це відкритим тиском на бізнес.

«Компанія готова надати інформацію щодо своєї господарської діяльності готова по першому законному запиту правоохоронців, але поки що їх не надходило», – відповіли на запит Landlord в прес-службі «Астарти».

Ініціатором обшуків стала Генеральна прокуратура. Як юридичне обґрунтування зазначається збір доказів в рамках кримінального провадження за підозрою в ухилянні від сплати податків. Жодного запиту про подання документів ні Генпрокуратура, ні податкові органи раніше не пред’являли.

Протягом декількох годин співробітники не могли потрапити на робочі місця, була заблокована робота підприємств. Дії Генпрокуратури оскаржуються в судовому порядку.

«Такі випадки вкрай негативно впливають на інвестиційний клімат в країні, підривають довіру з боку інвесторів», – зазначають в компанії.

Поки Європейський банк реконструкції та розвитку переніс на два тижні розгляд питання щодо виділення «Астарті» кредиту на $25 млн – з 4 на 18 жовтня.

Акції «Астарти» з 2016 року торгуються на Варшавській фондовій біржі. Серед акціонерів – міжнародні інвестфонди, в тому числі канадська Fairfax. Міжнародні банки ЕБРР і МФК тривалий час фінансують проекти компанії. За 10 років «Астарта» вклала у розвиток цукрового й агропромислового бізнесу понад $400 млн і входить в рейтинг найефективніших рослинницьких компаній.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...