Новини    30 листопада 2021 15:35

Рада ухвалила закон про підвищення податків

Законопроєкт №5600 вносить низку змін до Податкового кодексу

Рада ухвалила в цілому податковий закон №5600. Документ стосується як підприємств, так і громадян України. Він набуде чинності з 1 січня 2022 року. За відповідне рішення проголосувало 255 нардепів.

В ухваленій редакції депутати вирішили зберегти підвищення податкового навантаження на видобуток залізної руди. Відповідну правку №97 у залі відхилили попри попередню підтримку комітетом.

Законопроєкт №5600 вносить низку змін до Податкового кодексу. Крім зміни ставок ренти на видобуток руди, законопроєкт вносить зміни до системи оподаткування сільгоспвиробників та фермерів, операцій з продажу нерухомості, екологічного податку та акцизного податку.

Так, згідно з документом, вводиться мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов’язання становитиме 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.

Також встановлюється 18%-й податок на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6,5 тисячі гривень).

Документом передбачено зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що надає право переходу на спрощену систему оподаткування з 2 га до 0,5 га.

Законом виключаються із платників єдиного податку 4 групи платники, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).

Дохід, отриманий від продажу протягом року другого об’єкта нерухомості, оподатковується за ставкою 5%, третього та наступних об’єктів нерухомості – за ставкою 18%.

Раніше Landlord повідомляв, що набув чинності закон щодо часткового гарантування агрокредитів.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...