Новини / Політика     12 травня 2022 22:57

Рада ЄС погодила мандат щодо справедливого розподілення газу між країнами

Рада ЄС узгодила мандат для початку переговорів з Європарламентом стосовно нових правил забезпечення енергопостачання

Сучасний складний геополітичний контект змушує Євросоюз шукати шляхи забезпечення газом всіх країн-членів.

11 травня Рада ЄС зібралась для погодження мандату, котрий слугуватиме основою для подальших переговорів з Європейським парламентом, щодо зберігання газу. Мандат розроблений, щоб забезпечити потужності для зберігання газу в ЄС до наступного зимового сезону та для для його рівноцінного розподілу між країнами-членами, заявлено в комюніке Ради ЄС.

Оскільки не всі держави-члени мають сховища на своїй території, мандат передбачає, що вони матимуть доступ до резерву зберігання газу в інших державах-членах. Натомість вони також повинні ділити фінансовий тягар зобов’язань.

Також досягнуті домовленості, щодо обов’язкової сертифікації всіх систем зберігання, для уникнення потенційних ризиків зовнішнього впливу. Термін дії відповідних зобов’язань спливає 31 грудня 2026 року. Мандат не передбачає співпрацю країн, котрі не пов’язані безпосередньо із газовою системою інших країн ЄС. Наразі це стосується Республіки Мальти, Кіпру та Ірландії.

Тепер Голова Ради почне переговори з Європейським парламентом, щоб швидко погодити остаточну версію тексту мандату. Після цього обидві установи офіційно приймуть положення.

Довідка. Єврокомісія затвердила подану Раді ЄС пропозицію щодо зберігання газу 23 березня 2022 року. Ця пропозиція відповідала за зміну чинних правил щодо безпеки постачання газу та доступу до його мереж транспортування.

24-25 березня 2022 року Європейська Рада доручила Раді ЄС розглянути пропозиції Комісії щодо зберігання газу, належним чином враховуючи та поважаючи інтереси держав-членів. Європейська Рада вважала, що відновлення запасів газу в Союзі має розпочатися якомога швидше, враховуючи всі національні запобіжні заходи.

Нагадаємо, ЄС планує запропонувати заборону на імпорт російської нафти з кінця року.

Катерина Марковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також