Новини / Тваринництво     27 травня 2024 14:34

Пташиний грип вперше виявили в яловичині


У США м’ясо хворої молочної корови дало позитивний результат на вірус пташиного грипу, повідомляє The New York Times. Зазначимо, що раніше у корів знаходили цей вірус, але цього разу його виявили в яловичій тканині.

За даними видання, позитивний тест, отриманий у межах федерального дослідження безпеки яловичини, викликає занепокоєння щодо можливості потрапляння вірусу в комерційні поставки яловичини, що може створити ризик для здоров’я людей.

Проте Міністерство сільського господарства США заспокоює споживачів, запевняючи, що м’ясо залишається безпечним для вживання.

Наразі вірус H5N1 виявлено лише у молочній худобі. Інфікування м’ясної худоби, яку вирощують для м’яса, не зафіксовано. Однак експерти вважають, що вірус поширений більше, ніж офіційно повідомляється — його виявлено у 58 молочних стад у дев’яти американських штатах.

“Це очевидно поширене явище, яке потребує постійної пильності”, — зазначив Брайан Ронхольм, директор із харчової політики правозахисної організації Consumer Reports.

Він підкреслив, що ризик для споживачів залишається низьким, але для додаткової впевненості рекомендується готувати м’ясо при належній температурі.

Офіційні особи та експерти зазначають, що ретельна термічна обробка, ймовірно, знищить будь-який вірус у м’ясі. Попередні лабораторні перевірки яловичого фаршу підтверджують цю думку.

Однак докторка Гейл Хансен, незалежна експертка з безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини, критично оцінила реакцію федерального уряду на спалах серед молочних корів, зазначивши, що посадовці були “занадто впевнені” в безпеці яловичини.

“Люди нерідко їдять м’ясо навіть сирим”, — наголосила вона.

Експерти з безпеки харчових продуктів рекомендують завжди ретельно проварювати м’ясо, щоб запобігти зараженню більш поширеними патогенами, такими як сальмонела, лістерія та кишкова паличка.

“Ці рекомендації щодо безпеки харчових продуктів були створені задовго до того, як H5N1 став проблемою, і вони завжди повинні бути нашим основним стандартом”, — пояснив доктор Кіт Поулсен, директор Вісконсинської ветеринарної діагностичної лабораторії Університету Вісконсіна-Медісон.

Новини за темою:  «Агрікор Холдинг» тестує безлюдний випас великої рогатої худоби

Представники служби контролю якості харчових продуктів США перевіряють яловичину в продуктових магазинах, включно з яловичим фаршем, на наявність вірусу пташиного грипу H5N1, який поширюється серед молочної худоби.

Довідка. Пташиний грип – це вірусне захворювання, яке здебільшого вражає птахів. Різні штами цього вірусу, такі як H5N1 та H7N9, можуть викликати серйозні наслідки для домашніх та диких птахів. Людина може заразитися через контакт з інфікованими птахами або їхніми виділеннями. Іноді вірус може мутувати, що збільшує ризик передачі від людини до людини, але це відбувається рідко.

Симптоми у людини можуть включати високу температуру, кашель, біль у горлі та м’язах, втомленість і головний біль. У важких випадках це може призвести до ускладнень, таких як пневмонія та навіть смертельний вихід.

Заходи запобігання хвороби охоплюють контроль за птахами, що можуть бути інфікованими, уникання контакту з хворими або ураженими тваринами, а також вакцинацію птахів для зменшення поширення пташиного грипу.

Нагадаємо, у двох приватних домоволодіннях села Новий Стародуб, що належить Петрівській територіальній громаді Олександрійського району Кіровоградської області, зафіксовано випадок високопатогенного грипу птиці. 

Зауважимо, в Антарктиці зафіксовано випадок загибелі принаймні одного королівського пінгвіна від пташиного грипу. Якщо цей випадок буде підтверджений, це стане першим випадком вірусу H5N1 у дикій природі.

ВООЗ висловила занепокоєння через поширення пташиного грипу H5N1 серед нових видів, включно з людьми, і високий рівень смертності внаслідок цього, передає espreso.tv.

Виявлено випадок грипу птиці H5N1 у курей у селі Штанівка, що знаходиться в Сумському районі.

На початку грудня 2023 року Бельгія виявила випадок високопатогенного пташиного грипу H5N1 на птахофабриці в північно-західній частині країни. Про це повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (WOAH).

Новини за темою:  Кабмін розширив грантову підтримку для бізнесу в прифронтових регіонах: тепер до 500 тисяч гривень

Агрокорпорація “Крупець” будує птахофабрику, де вирощуватимуть 400 тисяч курей-несучок. Будівельний майданчик знаходиться на місці колишньої занедбаної ферми у с. Ситне Дубенського району.

На Житомирщині працює перепелина птахофабрика, яка спішно використовує перепелиний послід для видобутку біогазу.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також