Новини    07 грудня 2021 16:08

Птахівникам немає сенсу переходити на альтернативні джерела енергії — експерт

Деякі птаховиробники почали ще раніше переходити на опалення біогазом, отримуючи його з відходів власного виробництва

Птахівникам немає сенсу переходити на альтернативні джерела енергії. Так вважає директор ТОВ “ІНКУБА” Владислав Панасюк, повідомляє Agrotimes.ua

«Якщо торік машина дров коштувала 7 тис. грн, то сьогодні це вже 11-12 тис. грн, – пояснив він. – Крім того, щоб підприємству – такому, скажімо, як ми, перейти на альтернативне опалення, потрібно витратити ще близько 30-35 тис. євро: закупівля, встановлення котлів, пелети, дрова, вугілля, тюкована солома, техніка для обслуговування такого комплексу тощо».

Хоча деякі птаховиробники почали ще раніше переходити на опалення біогазом, отримуючи його з відходів власного виробництва. У поточній ситуації це дасть їм конкурентну перевагу та стримає зростання цін до певної межі.

“Найскладніше буде рослинникам, кормовиробникам і тим, хто вирощує бройлерів, бо їм треба обігрівати більше і довший період. На сьогодні наші клієнти, котрі користуються газом, здійснили свої останні посадки бройлерів 9-10 листопада, щоб реалізувати м’ясо на новорічні свята, хоча у попередні роки вони саджали птицю цілорічно. Тому є думка, що ціна на газ таки доб’є українське фермерське птахівництво, якщо воно якнайшвидше не знайде вихід. Або ж фермерську чи домашню тушку бройлера після новорічних свят можна буде купити тільки за космічною ціною”, – розповів Владислав Панасюк.

З одного боку, перехід на альтернативні джерела енергетики – нешвидкий процес, і для складного виробництва може займати більше як рік. З іншого, ціна вугілля теж б’є всі рекорди, як і рівень дефіциту. Тому аграрії активно закуповують вугілля або інші джерела енергії, якщо вже зробили реконструкцію раніше. При цьому економіка використання вугілля у них повинна бути краще, ніж газу.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна та Йорданія погодили сертифікат на експорт продукції птахівництва.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...