Новини / Рослинництво     13 листопада 2018 11:15

Пшениця сьогодні в ціні: результати торгів на світових біржах


За підсумками торгів 12 листопада на біржі СВОТ, котирування пшениці значно зросло – на 6,4 долара за тонну порівняно з показником попередніх торгів, до 190,9 долара за тонну. Серед причин збільшення ціни – несприятливі погодні умови в Аргентині, скорочення експорту з Австралії і країн Причорноморського регіону, а також певні біржові особливості.

Про це повідомив на своєму сайті АПК-Информ.

Зростання цін було обумовлене, перш за все, високою активністю спекулятивних продажів на біржі. Крім того, прогнозується скорочення експорту пшениці з Австралії і країн Причорноморського регіону в першій половині 2019 року, хоча при цьому оператори ринку очікують нарощування відвантажень американської пшениці на світові ринки.

Учасники торгів враховували також несприятливі погодні умови в основних регіонах-виробниках пшениці в Аргентині, які можуть погіршити стан посівів зернової, котрі в цей час якраз перебувають на активній стадії розвитку.

Читайте: Перегляд прогнозів USDA щодо зернових вже призвів до зниження експортних цін.

За результатами торгів 12 листопада, ціни на пшеницю зросли і на біржі Euronext – на 2,5 євро за тонну (до 202 євро). Підтримку цінам надавало зниження курсу євро до долара США, що підвищує конкурентоспроможність європейської зернової на світовому експортному ринку.

 

Читайте також