Новини / Рейдерство     10 вересня 2021 13:31

Принижували і били: затримали банду, яка тримала в трудовому рабстві 120 людей

У жертв забрали документи та телефони, принижували і застосовували психологічний тиск

Поліцейські затримали групу осіб, які утримували 120 людей у трудовому рабстві. Жертв, які перебували у складних життєвих умовах та не мали житла, підшуковували на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси.

Їм обіцяли роботу, пов’язану з вирощуванням та збором сільськогосподарської продукції на території Дніпропетровської області. Зарплата – нібито 3000-4000 грн. на місяць, а також – безкоштовне житло та триразове харчування.

Читайте: Експрес-текст від Bosch визначає коронавірус протягом двох годин

Завербованих людей на мікроавтобусах доставили на територію агрофірми у Дніпропетровській області, де розселили у напіврозвалених будинках з нелюдськими умовами.

Щодня робітників залучали до роботи у виробничо-складських приміщеннях агрофірми, а також у сезон на полях для збору урожаю. Змушували працювати по 12-16 годин на добу, гроші не виплачували, їжа була сумнівної якості. Також давали алкогольні напої.

На жаль, за “робітниками” вели цілодобовий нагляд, відбирали мобільні телефони та паспорти, обмежували у пересуванні, принижували, застосовували психологічний тиск.

“За процесуального керівництва Дарницької окружної прокуратури міста Києва затримано п’ятьох осіб, які організували на території м. Києва та Дніпропетровської області протиправну схему вербування соціально незахищених громадян для утримання їх у трудовому рабстві (ч. 2 ст. 149 КК України)”, – йдеться в повідомленні.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжних заходів.

Раніше Landlord повідомляв, що в фермерських господарствах на Херсонщині залучають рабську працю.

Джерело: Офіс генпрокурора

Читайте також