Новини / Овочівництво     10 грудня 2021 16:44

Протягом року капуста здорожчала у 5 разів

На цей момент ціна на білоголову капусту в Україні вже в середньому в 5 разів вища, ніж у грудні 2020 року

В Україні цього тижня подорожчала білоголова капуста. Ініціюють підвищення цін у даному сегменті переважно експортно-орієнтовані компанії, які на поточному тижні почали закуповувати українську капусту для подальшого перепродажу до Білорусі. Більшість цієї продукції згодом реалізується російському ринку.

«Багато великих господарств продовжують відмовлятися від активної реалізації якісної капусти, сподіваючись продати продукцію на більш вигідних умовах. При цьому попит у даному сегменті поступово зростає. Це дає можливість решті виробників підвищувати відпускні ціни», — йдеться в повідомленні.

Наразі більшість українських виробників уже ведуть реалізацію білоголової капусти по 7−10 грн/кг (0,26−0,37 $/кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

«На цей момент ціна на білоголову капусту в Україні вже в середньому в 5 разів вища, ніж у грудні 2020 року. Більшість ключових гравців ринку не виключають, що зростання цін у даному сегменті може зберегтися і наступного тижня, якщо великі господарства, як і раніше, відмовлятимуться від продажів білоголової капусти», — додають аналітики.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також