Новини / Фінанси     13 січня 2021 16:25

Програма доступних кредитів поширена на середній бізнес – Ігор Петрашко

У 2021 році дію програми доступних кредитів «5-7-9%» було поширено на підприємства з максимальним річним доходом до 20 млн євро

Програма «5-7-9%» була вдосконалена під потреби бізнесу, зокрема, було підвищено максимальний рівень річного доходу до еквіваленту 20 млн євро. Про це розповів міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко під час ефіру на каналі «Прямий».

«Ми практично пішли ще й в середній бізнес. Ми ввели градальну систему: для більших підприємств – менший відсоток, для менших підприємств – трохи більший відсоток, який може компенсуватися», – зауважив він.

Крім того, було лібералізовано умови кредитів, послаблено вимоги щодо збереження робочих місць і заробітної плати, встановлено пільгові умови для представників бізнесу з медичного виробництва, торгівлі і оборотного капіталу до 3%, врегульовано питання можливості поєднання різних видів державної підтримки.

Також міністр акцентував увагу на новому інструменті, який був впроваджений у кінці минулого року – портфельних гарантіях. З 5 млрд грн,що були виділені на гарантії, 3,8 млрд грн вже передано банкам. Ці кошти банку зможуть використовувати вже в першому кварталі для розширення кредитування.

ЧитайтеЯк аграрію підготуватися до планової податкової перевірки

Нагадаємо, 28 грудня 2020 року уряд вніс наступні зміни в умови програми доступних кредитів:

  • підвищено максимальний рівень річного доходу МСП до еквівалента 20 млн євро;
  • лібералізовано умови кредитів: строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років, відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12-ти місяців, зменшується перший внесок в реалізації інвестиційного проекту (10% для діючого бізнесу та 15% для стартапів);
  • пом’якшено умови для рефінансування кредитів у частині забезпечення збереження фонду оплати праці;
  • для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановлено компенсацію процентів до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів, а після їх скасування продовжується їх компенсація на рівні 3% річних, та для кредитів рефінансування встановлюється компенсація процентів до 3% річних після 31.03.2021;
  • врегульовано питання можливості поєднання державної підтримки за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з державною підтримкою, яка може надаватися місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування.

За інформацією міністерства фінансів України, протягом першого тижня 2021 року для отримання кредитування в рамках «5-7-9%» було подано 176 заявок на 0,8 млрд грн. З цієї суми рефінанс 0% складає 0,4 млрд грн, поповнення оборотного капіталу – 0,3 млрд грн, інвестиційні кредити – 0,1 млрд грн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що прогноз експорту кукурудзи з України збільшено на 1,5 млн т.

Читайте також