Новини / Політика     22 квітня 2021 12:10

Проект постанови про заборону експорту соняшника: 1 800 «проти»

Проект постанови про встановлення нульової квоти на експорт насіння соняшника побив рекорди негативних оцінок під час публічного обговорення

Проект постанови уряду «Про внесення змін у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 р. №1329» про встановлення нульової квоти на експорт насіння соняшника з України з 15 травня до 30 вересня (тобто повну заборону експорту), побив рекорди голосів «проти» під час публічного обговорення на сайті мінекономіки.

Опівдні 22 квітня негативне ставлення до проекту документу вже висловили майже 1 800 користувачів мережі. Водночас,  голос у підтримку віддали лише 65 тих, хто прийняв участь в обговоренні. Наразі це найбільш обговорюваний проєкт постанови Уряду, до якого прикута увага аграрної спільноти. Жоден інший документ з представлених мінекономіки з початку року до обговорення не набрав стільки голосів.

ЧитайтеЦіна оренди землі на Львівщині у 2021 році зросла до 4,2 тис грн/га

«Сподіваємось, мінекономрозвитку та уряд дослухаються до позиції агровиробників та не стануть забороняти експорт. Адже це означає, що сільгоспвиробники змушені будуть реалізовувати свій товар лише на внутрішньому ринку за тими цінами, які встановить переробник. А без альтернативного ринку збуту, переробники можуть знизити ціни залишивши аграріїв без вибору», – наголосили у прес-службі Всеукраїнської агарної ради.

Документ було винесено на обговорення 20 квітня 2021 року. Минулого тижня мінекономрозвитку підписало меморандум з асоціацією «Укроліяпром» про граничні обсяги експорту соняшникової олії у поточному сезоні у 5,38 млн тонн (при поточному рівні експорту поставлено 3,52 млн тонн. Хоча раніше уряд розглядав можливість введення аналогічної нульової квоти і на олію.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Мінекономіки пропонує заборонити експорт насіння соняшника.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також