Новини    17 вересня 2018 11:55

Проект бюджету 2019: підтримка аграріїв складе 6,9 млрд грн


6,9 млрд гривень державної підтримки агропромислового комплексу заплановано у проекті бюджету на наступний рік. Це на 10% більше, ніж у поточному році (6,3 млрд грн). Про це йдеться у проекті закону № 9000 «Про державний бюджет України на 2019 рік», повідомляє кореспондент LANDLORD.

«Агропромисловий комплекс – є потенціалом для зростання національної економіки. Ми сьогодні формуємо з того трильйону, 17-18% – це агропромисловий комплекс, в якому задіяно майже 3 мільйона людей. І нам важливо підтримувати агропромисловий сектор», – про це заявив Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман під час презентації проекту бюджету.

Зокрема:

  • На фінансову підтримку розвитку фермерських господарств передбачено 1 млрд гривень.

«Розвиток фермерських господарств. Другий рік поспіль ми залишаємо програму підтримки українського фермерства. Оскільки для нас важливо, щоби панували на селі селяни і фермери, які можуть виробляти конкурентну продукцію в першу  чергу для українського ринку», – заявив прем’єр міністр

  • На державну підтримку галузі тваринництва передбачається спрямувати 4 млрд грн.

«Ми будемо підтримувати дотації на велику рогату худобу, для того щоб в кожному українському подвір’ї, хто має бажання відгодовували поголів’я мав худобу, і ми за це будемо платити кожній родині кошти», – підкреслив голова Кабміну.

  • Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників за напрямом часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва у обсязі 1,38 млрд гривень.

«Ми забезпечуємо 1,38 млрд гривень на компенсацію 25% вартості вітчизняної техніки. Те що вироблено в Україні – підтримується державою. Це робочі місця українців. Це відповідно їх заробітна плата», – наголосив Гройсман.

  • За бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» видатки загального фонду в розмірі 400 млн гривень.

«Як ви знаєте ми почали компенсувати 80% коштів посадкового матеріалу для українських садів. Ми не покинемо цю програму, ми продовжимо це фінансувати в наступному році. В Україні має бути більше садів, більше робочих місць на селі і ми маємо своєю продукцією завоювати ринки не тільки Україна, а й Європи», – закликав Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман.

Ще немає новин у цій стрічці ...