Новини    27 червня 2018 15:11

При вилові 1200 раків порушники завдали збитків на понад 30 тисяч гривень


24 червня під час рейду Дніпропетровським рибоохоронним патрулем було зафіксовано порушення. Двоє громадян в темний час доби за допомогою ліхтаря здійснювали лов раків. При цьому браконьєри виловили 1200 екз. цих річкових мешканців, загальною вагою 20 кг. Інформує Державне агентство рибного господарства України.

Згідно повідомленню, інцидент стався поблизу с. Богуслав Павлоградського району Дніпропетровської області. Збитки, нанесені рибному господарству, становлять 30 600 грн. На осіб складено адміністративні протоколи за ч.4 ст.85 КУпАП. Матеріали справи буде направлено в суд. Водні біоресурси вилучено до рішення суду.

«Нагадуємо, що у водоймах Дніпропетровської області встановлено заборону лову раків на період нересту, першої та другої линьки. Так, до 30 червня їх не можна виловлювати у Дніпровському та Кам’янському водосховищах та до 10 липня – у Каховському. Детальніше з наказом можна ознайомитись за посиланням. Після закінчення заборони деякі обмеження на вилов цих водних біоресурсів залишаються», – наголосили у Дніпропетровському рибоохоронному патрулі

Та додали, що одній особі за добу дозволяється виловити не більше 30 раків на водоймах загального користування, а також до 50 раків у водоймах, які закріплені за громадськими організаціями і там, де впроваджено платне рибальство. Крім того, відповідно до правил допустимий для вилову розмір рака повинен бути щонайменше 10 см.

Розрахунок за незаконне добування раків здійснювався відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один екземпляр рака становить 25,5 грн.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...