Новини / Політика     18 вересня 2023 13:37

Президент підписав закон про реформу Держрезерву: подальші кроки

Для впровадження положень нового закону та реформи в цілому м роають зробити понад 20 підзаконних нормативно-правових актів

Президент Володимир Зеленський підписав Закон України “Про державні резерви”, який є одним із ключових для реалізації реформи Держрезерву. Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Підписання знаменує завершення важливого етапу реформи Держрезерву, розпочатої зі схвалення урядом Стратегії реформування системи державного матеріального резерву на період до 2025 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Попереду на нас чекає не менш важлива та ґрунтовна робота. Для впровадження положень нового закону та реформи в цілому маємо розробити понад 20 підзаконних нормативно-правових актів. Крім того, потрібно здійснити всі заходи з ліквідації Держрезерву та створити новий центральний орган виконавчої влади, який буде реалізовувати політику держави у сфері держрезервів. Запустити електронний реєстр державних резервів та інститут резервування матцінностей державного матеріального резерву. Та зробити багато інших кроків для створення фактично нової, сучасної та ефективної системи держрезерву, — розповіла міністерка економіки Юлія Свириденко.

Головні зміни за реформою:

  • Розмежовуються поняття державного матеріального та державного мобілізаційного резервів, впроваджуються нові принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей.
  • Чітко виписані повноваження органу, що реалізує державну політику у сфері державного резерву, завдання та повноваження інших відповідальних органів держвлади.
  • Запроваджуються інститути резервування та відповідального зберігання (в т. ч. зберігання за межами країни), обов’язкове страхування матцінностей, що резервуються чи розміщуються на відповідальне зберігання  в Україні, передбачаються міжнародні банківські гарантії для зберігання за кордоном.
  • Впроваджуються механізми, які забезпечать своєчасне освіження матеріальних цінностей у разі необхідності їх списання з подальшою переробкою або утилізацією, встановлюються чіткі терміни зберігання та освіження матрезервів тощо.
  • Продаж матеріальних цінностей державного матеріального резерву — виключно на електронному аукціоні, який проводиться в електронній торговій системі.
  • Запроваджується єдиний реєстр державних резервів, посилюється контроль за державними резервами та відповідальність за порушення законодавства, умов договору зі збереження тощо.

Нагадаємо, Держрезерв організовує виконання затверджених Кабміном завдань щодо формування, зберігання, обслуговування, розміщення, відпуску, використання, поповнення та освіження (поновлення) запасів державного матеріального резерву, дотримання нормативних умов їх кількісного та якісного стану та несе відповідальність за їх виконання.

Для збільшення обсягів експорту та створення додаткових можливостей зберігання зерна в Україні планується відкриття міжнародного резервного фонду агропродукції.

У квітні Верховна Рада України прийняла за основу урядовий проєкт закону про державні резерви.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також