Новини    30 серпня 2018 11:14

Президент підписав законопроект про відшкодування ПДВ експортерам сої


30 серпня Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №7403-д, яким повертається норма відшкодування ПДВ при експорті сої, насіння свірипи та ріпаку для виробників, які самостійно поставляють ці культури за кордон. Про це повідомляють у ГС «Всеукраїнська аграрна рада».

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, повертати відшкодування ПДВ при експорті сої у Верховній Раді України повинні були два законопроекти. 7403-д – де ініціатором є голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики  Ніна Южаніна. Та законопроект 7403-2 —  ініційований низькою народних депутатів та підтриманий аграрними асоціаціями. 22 травня 249 народних депутатів підтримали законопроект Южаніной. Однак повернення відшкодування ПДВ тільки для експортерів, передбачене нормами законопроекту №7403-д, є лише частковим вирішенням «олійного питання», оскільки дрібні фермери не зможуть формувати великі партії сої для експорту.

Але підписаний сьогодні президентом законопроект все ж частково вирішує питання.

«У разі непідписання цього закону, з 1 вересня вступила би в силу норма щодо скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті сої. Вона завдала б нищівного удару по всіх аграріях, які вирощували сою у 2018 році, оскільки це спричинило б зменшення їхнього прибутку від реалізації на 16,7%, а також дозволило олігархічним структурам та транснаціональним компаніям (власникам переробних потужностей) збагатитись за їх рахунок», – кажуть у ВАР.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...