Новини    05 травня 2018 15:26

Президент підписав закон про приєднання територіальних громад до міст обласного значення.


4 травня Президент України Петро Порошенко підписав Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення (законопроект №6466). Про це повідомляє сайт decentralization.gov.ua.

Згідно тексту закону, він дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – в тому числі, без проведення виборів.

Зі слів першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслава Негоди, рішення про приєднання громади будуть приймати добровільно.

«Нарешті міста обласного значення можуть очолити процес створення спроможних громад. Політичні і економічні вигоди від приєднання очевидні і для міст, і для сусідніх селищ та сіл. До того ж, рішення громади приймають, як і раніше, добровільно. Вважаю, що не скористаються цим механізмом хіба що ті, хто не розуміє користі від об’єднання для розвитку території і поліпшення якості послуг мешканцям. Розраховуємо, що роз’яснювальну роботу в громадах очолить Асоціація міст України, членами якої, зокрема, є усі міста обласного значення», – прокоментував він.

У прикінцевих положеннях до закону зазначається, що в дію він вступає з 1 травня 2018 року. Закон входив до переліку важливих для продовження децентралізації законопроектів і був ухвалений Верховною Радою України 3 квітня 2018 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...