Новини    30 жовтня 2023 10:31

Правила експорту аграрної продукції зміняться: що ухвалив Кабмін


У Кабінеті Міністрів України заявили про зміну правил та процедури експорту аграрної продукції. Одним з нововведенням стане те, що експортерам потрібно буде стати на облік в державному аграрному реєстрі (ДАР).

Постанову планують опублікувати у понеділок 30 жовтня, повідомила Українська зернова асоціація. 

“Протягом 10 діб будуть відпрацьовані деталі оновленої процедури експорту, що передбачатиме, як заявляють автори, боротьбу з тіньовим ринком та неповерненням валютної виручки в країну”, – йдеться у повідомленні.

Верифікація в державному аграрному реєстрі (ДАР) буде відбуватися за наявності свідоцтва про платника податків станом на 23 лютого 2022 року та зараз.

У компаній не повинно бути простроченого повернення валютної виручки. В іншому випадку доведеться отримувати ліцензію на експорт агропродукції.

Також зміна процедури повернення ПДВ експортерам стане нововведенням. Цей процес буде відбуватися лише після повернення валютної виручки, але термін її повернення зменшено зі 180 до 90 діб.

Ще Нацбанк заборонить закривати рахунки до зняття валютного контролю. 

Нагадаємо, Кувейт дозволив експорт українського м’яса птиці та продуктів. Для цього на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби оприлюднили відповідну форму міжнародного сертифіката та перелік обов’язкових документів.

З початку роботи тимчасового морського коридору Україні вдалося експортувати майже 700 тисяч тонн зерна. Переважно його вивозили в країни Європи та Африки.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...