Новини    19 червня 2018 14:12

Поточний вегетаційний період сільгоспкультур один з найбільш сухих


Протягом першої половини червня, агрометеорологічні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур, в результаті тривалої сухої погоди, були несприятливими, кажуть в компанії УкрАгроКонсалт.

«Так, протягом першого – початку другої декади червня, в Україні спостерігалася нестійка погода. Значні коливання середніх добових температур повітря і перепади температури протягом доби – від дуже низьких нічних у першій половині червня, до жарких днів в кінці періоду. Середньодобова температура повітря виявилася в східній половині країни близькою до норми і становила 15,5-17,5 ° С, в північній – на 1,5-2,6 ° С нижче норми і становила 14,0-19,0 ​​° С, в західній половині країни – на 1,0-4,3 ° С вище норми і становила 19,4-22,9 ° С», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що невеликі опади, місцями з грозами, шквалами, градом, спостерігалися на більшій частині території країни. За даними Українського гідрометеорологічного центру, станом на 10 червня їх кількість становила 25-50% норми і тільки в окремих районах східних, західних, місцями в центральних областях ця кількість сягала 60-70% норми. Кількість днів без ефективних дощів сягала і перевищувала 2 місяці.

За експертною оцінкою, в середньому по Україні це один з найбільш сухих вегетаційних періодів за весь період спостережень.

«Під озимими і ранніми яровими зерновими культурами на половині посівних площ вологозабезпеченість оцінювалася як незадовільна, на чверті площ – недостатня для повноцінного врожаю ранніх колосових. Різкого і масового погіршення стану посівів озимих культур все ж не відзначалося, але тільки завдяки вологі на початку весни і оптимальним накопиченням її, які були забезпечені опадами холодного періоду. Однак в південних і південно-східних областях частина посівів пошкоджена посухою», – додали експерти.

В цілому стан посівів озимих культур на території країни переважно задовільний та добрий.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...