Новини    11 травня 2020 21:55

Посуха вбиває фермерів Кілійського району в прямому сенсі цього слова

Фермер Володимир Сердюченко наклав на себе руки через втрачений внаслідок тривалої посухи врожай і неможливість віддати борги

Стійка посуха вбиває фермерів Кілійського району Одеської обл. в прямому сенсі цього слова. Втрата врожаю і непідйомні фінансові зобов’язання стали причиною самогубства 66-ти річного фермера з с. Шевченкове Володимира Миколайовича Сердюченка.

Як повідомив на своєму YouTube-каналі глава Кілійської ОТГ Павло Бойченко, Володимир Сердюченко був доброю і порядною людиною. Фермер обробляв орендовану землю площею 150 га. Через посуху урожай повністю загинув. Тільки за оренду паїв Володимир Миколайович мав виплатити близько 900 тис. грн. Через неможливість віддати борги фермер наклав на себе руки.

При цьому, продовжує Бойченко, критична ситуація склалася не тільки в господарстві покійного. Ще місяць тому міська рада м. Кілія звернувся до центральних органів влади із проханням про допомогу. Невеликі аграрні підприємства опинилися за межею виживання. Поки що ніяких конкретних відповідей від керівництва країни в районі не отримали.

На Fb-сторінці глави ОТГ, де він оприлюднив своє відеозвернення, небайдужі земляки залишають повідомлення зі співчуттями сім’ї загиблого. При цьому люди прямо попереджають, що подібне горе маячить на горизонті великої кількості кілійців.

«Обурення викликає байдужість нашої державної влади до проблем народу, який посадив їх на цей трон. Нікому немає діла до того, що в цілому регіоні катастрофа з урожаєм, і не тільки фермери, а кожен з нас, бессарабцев, не знає, як ми будемо виживати в таких умовах. Але ні президент, ні уряд, ні депутати ВР навіть не згадують про це, хоча зі зверненнями до них зверталися депутати як нашої ОТГ, так і інших районів. Щоб, не дай Бог, це не повторилося, потрібно об’єднатися і домагатися компенсації втрат, завданих посухою».

Також селяни скаржаться, що застрахувати майбутній врожай фермеру, в якого 150 -200 га майже неможливо.

Нагадаємо, що  сільське господарство — одна з основних галузей виробництва у Кілійському районі, де зайнято біля 35% населення. В загальному виробництві валової сільгоспродукції рослинництво займає 62%. Головні культури – зернові, соняшник, виноград. Загальна площа сільськогосподарських угідь становить 74 тис га або більше половини території району.

Landlord висловлює співчуття родичам і близьким Володимира Сердюченко.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...