Новини / Клімат     20 травня 2020 18:30

Посуха в Україні завершиться за три дні – Геопортал дистанційного зондування Землі

Завдяки хвилі дощів значно покращиться зволоженість ґрунту у більшості регіонів України. Критичною залишається ситуація на Одещині

Найближчі дні посушливі умови збережуться лише у Одеській області та Приазов’ї. Наразі такий оперативний прогноз надає Національний центр управляння та випробувань космічних засобів. Для створення відповідних мап, на яких відображається ці несприятливі для аграріїв погодні умови у динаміці використовується технологія дистанційного зондування Землі з космосу (ДЗЗ).

ДЗЗ базується на використанні властивостей електромагнітних хвиль, що випромінюють, відбивають, поглинають або розсіюють об’єкти зондування.

Читайте: Погодні умови продовжують завдавати збитків аграріям по всій Україні – ВАР 

Згідно за спостереженнями, оприлюдненими 20 травня, критичний брак вологи спостерігається на двох третинах території Україні. Найбільш критична ситуація на заході та півдні країни, у Київській та Харківської областях, та у районах, що межують із Молдовою.

Водночас, згідно із моделюванням подальшого розвитку ситуації, посушливі умови пом’якшаться протягом наступних днів. Вже 23 травня брак вологі концентруватиметься лише на Одещині та Приазов’ї. Зазначимо, що від нестачі води зараз потерпає і анексований Кримський півострів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що уряд виділив на підтримку бджільництва і тваринництва 1 млрд грн.

Читайте також