Новини    10 травня 2018 12:54

Попит на яблука впав та потягнув за собою ціни


За останній тиждень по більшості сортів українських яблук зниження ціни склало 10-30%. Про це повідомляють на сервісі «Інфо-Шувар». За їх даними, більш-менш стабільний попит поки що зберігається на яблуко зі сховищ з РГС, завдяки їх задовільній щільності та гарному товарному вигляду. Але навіть на такі яблука ціни за останній тиждень просіли на 7-10%. Яблука гіршої якості подешевшали на 15-20%.

«Продавці яблук в Україні на поточному тижні зафіксували падіння попиту. Покупці стали менше цікавитись яблуками, через появу ягоди, пропозиція якої на поточному тижні суттєво збільшилась», – йдеться у повідомленні.

За інформацією аналітиків, найсумніша ситуація сьогодні із продажем залишків яблук сорту Айдаред. Ті продавці, які не встигли розпродати наявні обсяги сорту Айдаред взимку, коли ціни досягли максимальних показників, сьогодні вимушені продавати це яблуко по 8-10 грн/кг.

«Відпускна вартість на цей сорт яблук та ж сама, по якій їх скуповували для закладання у сховища. До того ж, сьогодні яблуко сорту Айдаред коштує в 1,5 рази дешевше, ніж рік тому, коли ціни на нього зростали. Власники сховищ з великими обсягами некондиційного яблука вимушені були поновити співпрацю з переробниками. Вартість інших популярних сортів яблук поки що вища від минулорічних показників на 10-30%», – заявили аналітики.

Та додали, що в сусідній Польщі негативний тренд на ринку яблук розпочався ще в другій половині квітня, за останні два тижні ціни в цій країні просіли на 5-7%. Сьогодні польське яблуко коштує приблизно стільки ж скільки і українське.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...