Новини    05 червня 2024 11:59

Понад рік польська митниця не фіксує імпорту українського зерна


Митні органи Республіки Польща з моменту введення заборони на імпорт агропродукції з України у 2023 році не зафіксували жодних випадків допущення цих товарів до торгівлі на території країни.

Про це йдеться у листі Міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі у відповідь на пропозиції Польської асоціації виробників зерна про встановлення референтних цін на українське зерно, повідомляє Farmer.pl.

Асоціація пропонувала, щоб імпортери сільгосппродукції з України або інших країн, які не входять до ЄС, платили різницю між ціною закупівлі та референтною ціною, якщо продають товар на внутрішньому ринку Польщі за ціною нижче референтної. Ці кошти мали б розподілятися серед фермерів як субсидія за кожну вироблену або продану тонну продукції після надання відповідного рахунку.

Міністерство нагадало, що з середини квітня 2023 року діє безстрокова заборона на імпорт до Польщі пшениці та кукурудзи з України. Дозволено лише транзит цих продуктів через Польщу за умови, що вони вивозяться з польських портів або за межі країни. Цей процес контролює Національна податкова адміністрація Польщі.

«З моменту введення заборони на ввезення сільськогосподарської продукції з території України на територію Республіки Польща митні органи не виявили допущення цих товарів до торгівлі на території країни», — йдеться у листі аграрного міністерства Польщі.

Щодо запровадження референтної ціни, у міністерстві зазначили, що державні органи не можуть регулювати ціни, оскільки це суперечить правилам ЄС. Крім того, Єврокомісія може розпочати процес проти Польщі у разі запровадження нею подальших односторонніх обмежень на імпорт з України.

«До того ж такі дії також можуть спровокувати дії у відповідь (формальні чи неформальні) з боку України у вигляді обмеження імпорту з Польщі. Вони можуть стосуватися товарів, важливих для нашого експорту до України (наприклад, молочної продукції)», — зауважили у міністерстві.

Новини за темою:  Україна повністю перейшла на імпорт житнього борошна: чого очікувати від цін на хліб

Нагадаємо, близький Схід імпортує з ЄС майже 200 тис. тонн яблук на рік, Північна Африка – до 300 тис. тонн Спека, посухи, повені та весняні заморозки знищують урожай фруктів. Разом з тим зростають витрати на виробництво, транспортування та переробку товару. Роздрібні ціни на свіжі фрукти в Німеччині в листопаді 2023 року були на 7,8% вищими, ніж у попередньому році, а порівняно з середніми показниками за останні п’ять років навіть зросли на 16%, повідомляє FruchtPortal.

Зарплати в Польщі зростають, але роботодавцям стає все складніше знайти працівників для сезонних робіт серед українців.

Українська компанія “Три Ведмеді” звільнила понад 50 працівників заводу Calfrost у місті Каліш Великопольського воєводства у Польщі. Це стало наслідком продажу заводу попередньому власнику — компанії Nordis. Зазначається, що підприємство Calfrost почало працювати ще у 1954 році.

У останні місяці Ірак став ключовим ринком для українських яблучних садівників. За інформацією EastFruit, у лютому 2024 року Ірак посів четверте місце серед країн, що найбільше купують українські яблука, випереджений лише ОАЕ, Саудівською Аравією та Узбекистаном. Того місяця в Ірак було відправлено майже 500 тонн яблук, а з початку сезону 2023/24 років обсяги експорту досягли майже 2 тисяч тонн.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...