Новини    18 травня 2018 13:15

Понад 60 тонн турецьких томатів не пустили в Україну через карантинну міль


При проведенні фітосанітарного контролю вантажів з Туреччини фітосанітарними інспекторами було виявлено карантинний шкідливий організм – південноамериканська томатна міль (Tuta absoluta Meyr.) у 60 тонн свіжих томатів. Про це повідомляють у Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«10 травня 2018 року в СФК «Одеський морський торговельний порт» Одеської області у вантажі свіжих томатів вагою 20,77 тонн, походженням з Туреччини. 14 травня 2018 року в СФК «Іллічівський рибний порт» Одеської області у вантажі свіжих томатів вагою 40,25 тонн, походженням з Туреччини», – йдеться у повідомленні.

У цих двох випадках заражений вантаж повернуто до Туреччини. З метою недопущення подібних випадків до країни-експортера буде надіслана нотифікація про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам України.

Також, 16 травня 2018 року в ВМО «Городок» м/п «Західний» Львівської області у вантажі свіжих томатів вагою 0,12 тонн, походженням з Іспанії. У Держпродспоживслужбі прийняли рішення про знищення цього зараженого ватажу, а до Іспанії буде надіслана нотифікація про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам України.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...