Новини / Фінанси     31 січня 2019 10:45

Понад 30 млн грн. компенсації отримав агрохолдинг через крадіжку насіння на складі

Страхова компанія «Арсенал Страхування» здійснила одну з найбільших виплат 2018-го – 31 млн грн. компенсації агрохолдингу через масштабну крадіжку на складі. Правопорушники вивезли насіння, добрива та засоби захисту рослин. Експерти називають злочин та збитки, завдані компанії, однією з найзначніших подій в агросекторі минулого року.

Про це повідомляє прес-служба страхової компанії.

За даними страхової компанії, агрохолдинг входить до ТОП-5 дистриб’юторів насіння, добрив і техніки. Має склади в різних областях України.

На один з таких складів в обласному центрі й був здійснений напад. Злочинці вивезли техніку та продукцію агрохолдингу.

Не зважаючи на те, що розслідування досі триває, страхова компанія виплатила кошти аграріям напередодні посівної кампанії.

ЧитайтеЯк крадуть зерно на Укрзалізниці та як можна це побороти

«Головна складність була в тому, аби правильно порахувати збитки. Тому що компанія має 5 складів в різних куточках України – тож потрібно було встановити, яка продукція й коли прибула на пограбований склад», – прокоментував Костянтин Палазов, директор департаменту врегулювання збитків страхової.

Також у компанії наголосили: сьогодні крадіжки в агросекторі стають усе зухвалішими. Повноцінно не можуть захистити навіть автоматичні системи охорони. Адже, наприклад, пограбований склад агрохолдингу був обладнаний камерами спостереження та захисними технологіями.

Landlord раніше повідомляв про те, що Укрзалізниця розробляє розробляє проект UZ Air Guard, який передбачає запровадження контролю рухомого складу та інфраструктури за допомогою дронів. Відеоспостереження з повітря вестиметься на 68 полігонах, на яких відбувається майже 95% крадіжок.

Фінанси        31 травня 2019 10:42

Мінімізація операційних ризиків: страхування для аграріїв

За даними досліджень Міністерства аграрної політики, у 2018 році українськими сільгоспвиробниками було укладено 1205 договорів агрострахування. Цей показник на 26% вищий, ніж у 2017-му. Окрім збільшення кількості укладених страхових угод зростають й обсяги застрахованих сільськогосподарських територій. Якщо у 2017 році було застраховано 661 000 га посівних площ, то у 2018-му цей показник сягнув 957 000 га.

Олена Шустур, директор з корпоративного страхування СК “АСКА”

За нашими оцінками, основний приріст минулого року відбувся за рахунок страхування озимої пшениці, озимого ріпака та соняшника. А от значні виплати здійснювалися і за іншими видами культур.

Так, у 2017-му році страхова компанія «АСКА» здійснила рекордне відшкодування за втрату врожаю сої на Буковині через посуху — понад 2 млн євро.

А у 2018-му СК «АСКА» здійснила рекордну для України страхову виплату, пов’язану з пошкодженням врожаю плодових дерев. Виплата агрокомпанії «Дельтафрут» становила 1 635 000 гривень за втрачений через погодні умови врожай яблук. Після граду значну частину яблучного врожаю, що мав бути реалізований у свіжому вигляді, можна було здати лише на переробку. Ще частина фруктів була повністю знищена.

Саме завдяки врегулюванням найбільш масштабних збитків, яких зазнали аграрії протягом минулого року, а також завдяки успішній діяльності на ринку агрострахування компанія «АСКА» здобула «Фінансовий Оскар — 2018» і входить до топ-3 кращих страхових компаній України в агросекторі.

Програми страхування

Умовно виділяють три ключових напрями агрострахування:

  • страхування посівів та майбутнього врожаю сільгоспкультур — у 2018-му в Україні уклали 1205 договорів на суму близько 209 млн гривень. Приріст застрахованих площ становив 47% у порівнянні з 2017-м;
  • страхування сільськогосподарської техніки — вітчизняні аграрії доволі часто користуються цим видом страхування;
  • страхування вантажоперевезень — цей вид послуг стає популярним в агрокомпаніях.

У 2018 році найбільше аграрії страхували озиму пшеницю — 51% договорів та озимий ріпак — 25,5%. Також виробники активно страхують кукурудзу, соняшник, озимий ячмінь.

Окрім цього, з’являються і нові програми страхового захисту: для лохини, молодої ліщини, яблук та навіть троянд — тобто перелік послуг для страхування збільшується.

Страхові компанії прагнуть надати своїм клієнтам можливість повного захисту від різноманітних ризиків. Якщо ще три роки тому для ринку було нормою страхування зернових посівів на зиму та врожаю на літо, то останні рік-два все частіше страхування застосовується не тільки від кількісних втрат, але й на випадки зниження якості врожаю.

Як було наведено вище, СК «АСКА» має досвід подібних виплат — зокрема, компанії «Дельтафрут» у розмірі 1,6 млн гривень. У цьому випадку страхова компанія компенсувала не тільки втрату врожайності від негоди, а й виплатила кошти за втрату якості врожаю.

Минулого року було застраховано 957 000 га посівних площ

Хочу відмітити такий інноваційний вид страхових послуг, як індексне страхування від посухи на базі супутникових даних, без огляду посівів та отримання довідок від Гідрометцентру. У всьому світі, й Україні зокрема, розвивається напрям agritech. Це технологічні та інтелектуальні рішення, покликані допомогти аграріям у найрізноманітніших сферах, у тому числі агрострахуванні. Тож у 2019 році ми будемо активно працювати над цією програмою страхування.

Відтак, у 2019 році СК «АСКА» буде працювати над такими страховими програмами, як страхування від втрати якості зернових культур (зниження класності зерна) та страхування плодових дерев. Впевнені, що актуальним залишиться страхування майбутнього врожаю багаторічних культур.

Як отримати страхову виплату

Агрострахування — це перш за все фінансовий інструмент для зменшення ризиків. В українському агросекторі ним успішно користуються як великі агрокомпанії, так і середні фермери.

Але з урахуванням того, як стрімко та непередбачувано змінюється клімат, агрострахування стає скоріше необхідністю. Ми у компанії «АСКА» підтримуємо як великі агрохолдинги, так і середніх та невеликих фермерів, яким це особливо необхідно в сучасних українських реаліях. Саме тому наша компанія має єдину процедуру страхової виплати як для великого агрохолдингу, так і для малого господарства.

Головна умова — у разі страхового випадку наш клієнт повинен негайно про це повідомити компанію.

Наступна умова — необхідно надати документи, що підтверджують цей страховий випадок. Наприклад, довідку з Гідрометцентру про те, що дійсно в регіоні, де розташоване господарство, пройшов сильний град або настали сильні заморозки. Також потрібні документи, які підтверджують, що у господарстві були дотримані умови вирощування застрахованої культури.

 

Далі компанія здійснює страхову виплату протягом 30 робочих днів, після того як незалежні агрономи проведуть контрольний огляд постраждалих посівів. Тобто швидкість виплати напряму залежить від фермера: наскільки оперативно він надасть необхідні довідки для підтвердження.

З нашого досвіду навіть особливо масштабні виплати зазвичай займають до трьох місяців. Таким чином, отримавши страхове відшкодування у цей термін, господарство зможе з легкістю підготуватися до нового аграрного сезону.

Поділися

Новини        02 травня 2019 15:02

Як придбати поліс ОСАГО онлайн на офіційному сайті компанії

Де і як купити страховий поліс ОСАГО в інтернеті. Зі знижкою, розрахунком і доставкою додому?

Що потрібно знати при покупці страхового поліса ОСАГО онлайн

Для того, щоб відповісти на питання, чи потрібно взагалі страхування ОСАГО або це зайва розкіш, треба визначити, що ж являє собою цей вид страхування. Отже, ОСАГО – це обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності водіїв, яке забезпечує їм відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю або навіть життю осіб, які постраждали під час експлуатації автомобіля внаслідок ДТП, а також їх майну.

В Україні цей вид страхування діє з 2005 року і до цього дня. Відтоді оформлення ОСАГО є обов’язковим для всіх автомобілістів, які не бажають мати проблем зі своїм транспортним засобом. Спочатку ОСАГО було введено, як певна соціальна гарантія для всіх учасників аварійних ситуацій на дорозі. До речі, у Європі також поширений подібний вид автоцивілки, який називається «зелена карта». Правила і тарифи по ОСАГО встановлюються виключно державою.

Основні нюанси оформлення ОСАГО

Для того, щоб придбати ОСАГО, необхідно знати деякі основні моменти, пов’язані з придбанням даного страхового поліса. Адже недобросовісних страхових компаній сьогодні, більш ніж достатньо.
Для початку, природно, потрібно визначитися з вибором страхової компанії. В принципі, умови пропонуються, як правило, однакові у всіх страхових компаніях, але це зовсім не означає, що можна купити поліс ОСАГО в будь-якій компанії. Вибирайте, насамперед, ту компанію, яка пропонує різні додаткові послуги для своїх клієнтів, наприклад, як у Polis24.

Також ви повинні звернути увагу, що поліс ОСАГО заключається, як правило, на рік. Але даний момент залежить, скоріше, від побажань водія. Тобто, якщо ви спочатку озвучите свої вимоги, поліс може бути виписаний і на більш короткий термін. Головне, потрібно пам’ятати про офіційні нормативи, погоджені з законодавством. Мається на увазі, що мінімальний термін обов’язкового страхування ОСАГО – 3 і 6 місяців (для фізичних та юридичних осіб відповідно). Крім того, при оформленні ОСАГО ви маєте право не тільки знизити термін його дії, але також і продовжити його.

Досить поширеним сьогодні є питання: «Чи можна я куплю ОСАГО в двох страхових компаніях одночасно?» Адже, на думку більшості водіїв, було б не зайвим кілька разів перестрахуватися. Однак за законодавством, на жаль чи на щастя, оформляти поліс ОСАГО можна тільки в одній компанії в конкретний період часу.

Для тих, хто планує переїжджати в інший регіон, також існують свої умови в області продажу полісів ОСАГО. Адже існують так звані транзитні поліса. Ви зможете, перші п’ять днів після купівлі авто їздити без страхового поліса (це дозволено за законодавством). Тобто вам всього лише необхідно буде завершити переїзд протягом п’яти днів.

Крім усього перерахованого існують «коефіцієнти збитковості», що діють й у подальшому. Введення їх може залежати від відсутності або ж, навпаки, існування страхових виплат протягом всього терміну договору. Перевага цих коефіцієнтів в тому, що вони можуть підвищити або ж знизити вартість поліса ОСАГО на наступний страховий період.

Яка вартістю поліса ОСАГО?

Перш, ніж вести розмову про те, скільки коштує ОСАГО, потрібно визначитися, від чого в принципі залежить його вартість. По-перше, від віку осіб, допущених до керування застрахованого транспортного засобу, і від стажу їх водіння. Форма власника транспортного засобу також має значення, чи то фізична або юридична особа. Також важливі дані про місце проживання або прописки водія транспортного засобу. По-друге, страхова компанія уточнює потужність автомобіля і його інші технічні параметри. Це може стати в нагоді в подальшому при настанні страхової події. По-третє, значення має період використання транспортного засобу, а також кількість років їзди без аварійних ситуацій. Всі ці дані уточнюються страховою компанією, перш ніж ви зможете дізнатися остаточну вартість поліса ОСАГО.

До речі, зверніть увагу також і на те, що ціна ОСАГО буде представлена ​​вам виключно в національній валюті, а саме в гривнях. Тому розраховуйте саме на гривневий еквівалент, коли будете розраховувати приблизну вартість поліса. До речі, ви можете зробити це самостійно, тому що сьогодні на багатьох сайтах в Інтернеті можна знайти калькулятор ОСАГО і провести приблизну модель розрахунку вартості поліса.

На конкретне питання про те, скільки коштує ОСАГО, вам зможуть відповісти безпосередньо представники страхової компанії, оскільки вартість полісів розраховується суто індивідуально. А ось про знижки ОСАГО ви можете дізнатися заздалегідь, тому що багато страхових компаній Києва й інших міст практикують їх у своїй діяльності. Вам можуть запропонувати, наприклад, знижку за безаварійну їзду протягом року в розмірі 5% від страхового тарифу по ОСАГО (це за умови відсутності страхових виплат протягом року). Можливо, єдина разова знижка – це і не так багато, але якщо накопичувати їх протягом декількох років, може вийти непогана сума.
Також багато бажаючих придбати дешевше ОСАГО цікавляться, чи можлива відстрочка платежу при оформленні поліса. Але, на жаль, така послуга законодавством України поки не передбачена. Хоча страхова галузь в Україні не стоїть на місці й можливо через кілька років подібне стане реальним.

Додаткова інформація по страхуванню ОСАГО

Цікавим також є те, що багато страхових компаній можуть запропонувати своїм клієнтам оформлення поліса ОСАГО з доставкою. Це означає, що у вас не буде необхідності їхати в страхову компанію, а розрахунок страхового поліса можна буде зробити, не встаючи з улюбленого дивана.

Пам’ятайте, що дія страхового поліса ОСАГО направлена, перш за все, на порятунок нас від труднощів, пов’язаних з відшкодуванням шкоди, заподіяної потерпілим в аварії людям або майну. Межа відповідальності страхових компаній обмежена відповідно до законодавства в галузі страхування конкретними грошовими сумами. Це говорить про те, що страхування відповідальності автовласника сьогодні – це необхідність. Подумайте гарненько перш, ніж відмовлятися від укладення договору страхування. Можливо, придбати ОСАГО дешево і не вийде, проте ви отримуєте гарантію безпечної їзди по вулицях міста.

І ще раз зверніть увагу, що багато що залежить від правильного вибору страхової компанії. Багато з них використовують підробні бланки, які простим людям складно відрізнити від справжніх. Тому обов’язково переконайтеся в тому, що обрана вами страхова компанія є перевіреною кимось із ваших знайомих. Приймайте тільки обдумані і правильні рішення, і тоді все у вас буде гаразд: і на дорозі, і в житті!

Поділися

Рослинництво        08 січня 2019 14:55

В Україні страхуватимуть бджіл

В Україні з березня 2019 року пасічники зможуть страхувати бджіл. Основні умови - бджолярі мають офіційно зареєструвати  пасіку та комунікувати з місцевими аграріями.

Про це повідомляє інтернет-ресурс Аграрії разом.

За словами віце-президента Союзу пасічників України Дениса Солдатова, власник пасіки самостійно зможе визначити, на яку суму страхувати бджіл, але в середньому 6,1-6,2% від страхової суми, плюс 2% франшизи. Страхова компанія матиме право стягувати на свою користь збитки з тих, хто завдав шкоди бджолам.

Для пасічників, які страхуватимуть бджіл, є дві умови:

  • офіційно зареєструвати пасіку
  • постійно спілкуватися з місцевими аграріями.

Наразі типовий договір ще доопрацьовують юристи.

Читайте: Ті, що підвищують врожайність: мільйонна колекція зразків бджіл

Як повідомляв LANDLORD, Міністерство екології та природних ресурсів України пропонує саджати дерева-медоноси в полезахисних смугах.

Фото: agro-business.com.ua

Поділися

Новини        14 червня 2018 11:15

85% аграріїв не користуються страхуванням посівів та врожаю

Лише 15% сільськогосподарських підприємств користуються послугою страхуванням посівів та врожаю. Про це свідчать дані опитування аграріїв з метою вивчення ринку страхових послуг в рамках дослідження «UCAB Metrics 2018», повідомляє прес-служба «Українського клубу аграрного бізнесу».

Згідно опитуванню, 85% респондентів не користуються страховими послугами посівів та врожаю взагалі.

«З 15% фермерів, які користуються страховими послугами тільки 73% надали інформацію щодо частки покриття збитків. Опитувані повідомили, що в залежності від виду страхування, фермерам покривають від 20% до 60% завданих збитків у разі настання страхового випадку», – заявили в УКАБі.

За даними дослідження, із загального числа опитаних сільськогосподарських підприємств – 33% користуються страхуванням сільгоспмашин, решта не користується даною послугою страхових компаній.

Зазначається, що з 33% аграріїв, які використовують страхові послуги, тільки 49% надали інформацію стосовно відсотка застрахованої паркотехніки. З цього числа, 29% аграріїв стовідсотково страхують наявні сільгоспмашини, 11% страхують більшу половину наявного парку техніки — 65-80%, решта 11% з опитаних відповіли, що страхують 50% техніки, яка є в наявності. Решта 49% опитаних частково використовують страхування техніки на сільськогосподарському підприємстві — від 40 до 2%.

«Можна зробити висновок про те, що наразі страхові послуги серед аграріїв тільки набирають популярності і в короткостроковій перспективі очікується стрімкий ріст даного ринку. Результати опитування свідчать про те, що аграрії страхують тільки нові сільгоспмашини, що допомагає їм мінімізувати ризики несправності або крадіжки», – наголосили в асоціації.

Поділися

Новини        13 червня 2018 17:15

Кабмін зобов’язав членів фермерських господарств сплачувати єдиний внесок

До переліку платників єдиного внеску додано членів фермерських господарств. Про це йдеться, в ухваленій 13 червня на засіданні Уряду, постанові «Про внесення зміни до пункту 1 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 675».

«Внесені зміни передбачають доповнення переліку платників єдиного внеску такою категорією, як члени фермерського господарства, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах», – повідомляє прес-служба Кабміну.

Зазначається, що дане рішення дозволить розподіляти єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який сплачується новою категорією платників – членами фермерського господарства, на всі види соціального страхування.

Поділися
Показати ще