Новини / Політика     15 січня 2021 16:21

Понад 14 тис українських компаній експортують продукцію до ЄС

Право експорту до Європейського Союзу вже отримали 362 українські підприємства, що виробляють тваринницьку продукцію – Ігор Петрашко

Право експорту до Європейського Союзу вже отримали 362 українські підприємства, що виробляють тваринницьку продукцію. А загалом, від початку дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Євросоюз став найбільшим і передбачуваним торговельним партнером України з питомою вагою торгівлі товарами у 40,7% від загального обсягу вітчизняного експорту. Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

«Понад 14 тисяч компаній щороку експортують власну продукцію до ЄС. А станом на середину січня 2021 року право експорту своєї продукції до Європейського Союзу мають вже 362 українські підприємства, які виробляють продукцію тваринного походження, і до якої висуваються найсуворіші вимоги з боку ЄС», – повідомив міністр.

Наразі урядом активно проводяться реформи в галузі технічного регулювання, публічних закупівель, санітарних та фітосанітарних заходів, вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів, митної справи, ведуться кроки, спрямовані на реформування систем охорони інтелектуальної власності.

Читайте:  Прогноз світового виробництва сої зменшено на 6 млн т – IGC

«Успішне впровадження зазначених реформ дозволить усунути бар’єри в торгівлі та забезпечить вільніший доступ до внутрішнього ринку ЄС для наших компаній. Ми бачимо, що готові йти далі у наших європейських прагненнях», – додав Ігор Петрашко.

Також досягнуто помітного прогресу у підготовці України до приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту, Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, впровадження програми Авторизованого економічного оператора, вдосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності на митниці відповідно до правил ЄС.

«У довгостроковій перспективі Україна зорієнтована стати європейським логістичним і транзитним хабом, провідним виробничим майданчиком та основним постачальником екологічно чистих продуктів для Європи», підкреслив міністр.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Уряд схвалив зміни до законів про насіння та гарантійний фонд

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також