Новини    03 вересня 2017 17:42

Поляки натякають на українське походження АЧС


Україна призупинила ввезення свиней, м’яса свинини та кормів із Люблінcького та Мазовецького воєводств Польщі. Як повідомили у вітчизняній ветеринарній інспекції, з 16 серпня Україна вирішила призупинити імпорт продукції через випадки африканської чуми свиней у Польщі, аби уникнути епідеміологічної загрози. Заборона поширюється також на корми і генетичний матеріал.

«Це положення є дуже суперечливим, бо Україна сама вже давно не в змозі боротися з африканською чумою свиней, – пише farmer.pl. – У 2016 році в країні було підтверджено понад 90 випадків спалаху АЧС у свинячих стадах. Тому було б бажано з’ясувати, чи є загроза внутрішньому виробництву свиней через зерно, що імпортується у великій кількості з України, а також робітників, що масово прибувають до Польщі зі східного кордону».

Раніше Landlord повідомляв, що Україна через африканську чуму свиней втратила 130 000 поголів’я, із них 10 000 — за останні півроку. Із січня зафіксовано 92 спалахи захворювання.

Вперше захворювання зафіксували в Україні в 2012 році. Останні випадки АЧС на початку серпня зареєстрували у Закарпатській і Волинській областях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...