Новини / Політика     20 лютого 2024 13:25

Польський міністр висловився стосовно повного блокування кордону з Україною з боку їхніх фермерів


Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський звернувся до фермерів щодо запланованого сьогодні повного блокування кордону з Україною. Він попередив, що повне закриття кордону може призвести до припинення експорту польських товарів до України та, відповідно, до скорочення численних робочих місць, писало Polsat News.

Міністр підкреслив, що Польща вже встановила заборону на імпорт з України зернових культур, ріпаку, соняшнику та окремих продуктів перероблення.

Секерський висловив бажання, щоб його міністерство уклало двосторонню угоду з Україною, яка б розширила сферу захисту ринку, включаючи інші чутливі продукти, такі як цукор, птиця, яйця, фрукти, мед, яблучний сік та олії.

Він назвав регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією з Україною є одним з пріоритетів міністерства”.

Читайте також: Фермери з Польщі перекрили залізницю поблизу пункту пропуску «Медика-Шегині» та розсипали зерно

Міністр запевнив, що його кабінет готовий співпрацювати з фермерами у розв’язанні проблем і запросив їх на переговори. Він також закликав протестувальників слідкувати, щоб їхня діяльність не спричинила неприємностей суспільству.

Секерський зазначив, що міністерство шукає додаткові кошти для надання допомоги фермерам.

Інтерфакс-Україна“ додала, що Польща звернулася з проханням про подовження припинення дії системи “єЧерга” на КПП “Ніжанковичі – Мальховіце”, “Угринів – Довгобучив” та “Рава-Руська – Хребенне”. Відповідний запит надійшов до міністерства.

“Сьогодні ми отримали листа від польських колег з Міністерства інфраструктури, які запропонували нам скасувати “єЧергу” ще на ПП “Рава-Руська – Хребенне”, – сказав заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

За його словами, з листа стає зрозуміло, що попередня комунікація на кордоні не принесла очікуваних результатів.

Читайте також: Польські фермери блокують пропуск швидкопсувних і гуманітарних вантажів

“Адже ми пояснили, що система “єЧерга” дуже важлива для країни, ми показали результат, вона справді діє. І вони ніби погодилися”, – сказав Деркач.

На сьогодні триває блокування шести пунктів пропуску: “Дорогуськ – Ягодин”, “Гребене – Рава-Руська”, “Медика – Шегіні”, “Зосін – Устилуг”, “Довгобич – Угринов”, “Корчова – Краковець”. У чергах стоїть близько 2,5 тисячі вантажівок.

Новини за темою:  Спека до +29°C та небезпечні грози: яка погода чекає українців з 22 по 25 травня

Нагадаємо, Андрій Демченко, представник Державної прикордонної служби, вказав, що акції протесту польських фермерів на кордоні з Україною призвели до проблем з доставкою гуманітарної допомоги.

Фермери з Польщі планують заблокувати рух вантажівок на прикордонному пункті пропуску «Ягодин — Дорогуськ». За повідомленням Державної митної служби, 18 лютого до їхньої акції приєднаються аграрії з чотирьох інших країн.

Українська влада розглядає можливість введення заборони на імпорт аграрної продукції з Польщі у зв’язку з блокадою кордону. Цю інформацію надає Forbes, посилаючись на співрозмовників в уряді.

Польща продовжує висловлювати потребу в установленні квот на чутливі товари з України, включаючи українську малину.

Мінагрополітики повідомили, що Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн-зустріч з Міністром сільського господарства та розвитку села Польщі Чеславом Сєкєрським. Сторони обговорили питання пов’язані з експортом української агропродукції та ситуацію на українсько-польському кордоні.

Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський заявив, що переговори з Україною щодо умов експорту деякої агропродукції перебувають на завершальній стадії.

Запропоноване Єврокомісією продовження торговельної лібералізації для України несе загрозу економічній стійкості таких секторів ЄС як виробництво м’яса птиці, яєць, цукру, зерна та меду.

12 лютого на пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на українсько-польському кордоні поляки розпочали висипати зерно з українських фур просто на землю. Це сталося орієнтовно об 11:30 на державній дорозі № 12.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України рішуче засудили навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні. Міністерство запросило польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії. 4 мільйони малих фермерів в Україні готові поділитися своїм досвідом з польськими колегами.

Новини за темою:  Нові правила перевірки молока на ринках: що змінилося для продавців та покупців

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський перепросив за інцидент з розсипаним зерном на кордоні з Україною, назвавши його “не зовсім адекватною формою протесту”, але зауваживши, що такі ситуації не рідко трапляються у фермерів по всьому світу, повідомила пресслужба Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі.

Прокуратура району міста Холм у Люблінському воєводстві ініціювала розслідування щодо висипання зерна з українських вантажівок перед їх переїздом до Дорогуська. Про це повідомила речниця Окружної прокуратури в Любліні Агнєшка Кемпка.

Таку “акцію” організував Рафал Маклер, відомий як один із ініціаторів протестів, власник логістичної компанії та керівник місцевого осередку маргінальної політичної партії “Конфедерація”. Він також виступає за поліпшення стосунків з Росією, повідомили з Центру Протидії Дезінформації (ЦПД).

Пояснюється, що партія “Конфедерація” виступає за вихід Польщі з Європейського Союзу, критикує розміщення військ НАТО в країні та закликає до покращення дипломатичних відносин з Росією. У ЦПД наголошують, що ця партія не має широкої підтримки серед поляків. Наприклад, сам Маклер невдало балотувався у 2019 році до Сейму.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також