Польські митники знову зупиняють вантажі українських деревообробних компаній для перевірки походження сировини. За попередньою інформацією, перевірки стосуються дотримання санкційного режиму, однак конкретних претензій або виявлених порушень з боку польських митних органів щодо документів українських компаній наразі не було надано.
Компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) повідомляють про фактичне блокування вантажів деревообробної продукції на польській митниці з 15 березня, йдеться в публікації на сайті ЄБА в середу.
Згідно з інформацією, наданою Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА), українські підприємства на вимогу польських митників надають усі необхідні документи, що підтверджують законність походження сировини, зокрема контракти з філіями ДП “Ліси України”, накладні, лісорубні квитки та сертифікати походження продукції. Попри це, вантажі досі затримуються, що спричиняє додаткові витрати для компаній через простій та зміну логістичних маршрутів.
“Це створює серйозні загрози для української деревообробної галузі, де більшість бізнесу орієнтована на експорт. Блокування вантажів призводить до прямих фінансових втрат і завдає шкоди як компаніям, так і державному бюджету України”, — заявили в ЄБА.
Блокування вантажів може мати довгострокові наслідки, такі як зупинка виробництва, втрати експортних контрактів, масові скорочення працівників та недоотримання податкових надходжень. Це вже не перший випадок обмеження українського експорту польськими митниками, які раніше призводили до втрати значної частини клієнтів українських виробників на європейському ринку.
Європейська Бізнес Асоціація звернулася до уряду, Міністерства закордонних справ та Міністерства економіки України з проханням посприяти у з’ясуванні причин блокування вантажів та знайти шляхи вирішення цієї проблеми.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!