Протести пов’язані з угодою про вільну торгівлю між ЄС та країнами Південної Америки.
Про це повідомляє tokfm.pl.
Польські фермери, які раніше блокували пункт пропуску «Медика – Шегині» на кордоні з Україною, тимчасово припинили протест до 10 грудня. Це рішення вони прийняли, очікуючи реакції міністра сільського господарства Польщі Чеслава Секерського на їхні вимоги. Проте організатори попереджають: якщо відповіді не задовольнять їх, акція відновиться і набуде масштабного характеру, охопивши весь східний кордон країни.
Фермери виступають проти угоди про вільну торгівлю між ЄС та країнами Меркосур – економічного союзу Південної Америки, до якого входять Аргентина, Бразилія, Парагвай, Уругвай та Болівія. Вони побоюються, що угода призведе до неконтрольованого притоку сільськогосподарської продукції з цих країн, що загрожує їхнім доходам і конкурентоспроможності.
Також протестувальники висловлюють невдоволення сільськогосподарським податком. На їхню думку, зміни у фінансуванні, які передбачають компенсацію збитків лише окремим категоріям фермерів, є несправедливими.
Реакція уряду
Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що його відомство спільно з Міністерством розвитку працює над «негативною позицією» щодо угоди ЄС-Меркосур. Водночас він запевнив, що питання податкових компенсацій перебуває на порядку денному.
Плани протестувальників
Організатор протестів Роман Кондров попередив, що у разі відсутності задовільної реакції з боку уряду, акції протесту відновляться. Він наголосив, що цього разу блокада охопить весь східний кордон Польщі.
«Ми даємо міністру час. Якщо нічого не зміниться, обов’язково повернемося до кордону, і це буде масштабний протест», – заявив Кондров.
Фермери вже показали, що готові до рішучих дій, а розвиток ситуації може мати серйозний вплив на роботу пунктів пропуску та транзит товарів між Україною і Польщею.
Нагадаємо, за результатами опитування, проведеного серед 200 українських фермерів, найбільшими викликами для їхньої діяльності на найближчі три роки є війна, кліматичні зміни та нестабільність цін на зернові.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!